Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Jak wiemy, biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania. W działania w ramach kampanii, wspólnie włączyli się m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 51 oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnicy i Straży Miejskiej Wrocławia. Jej celem głównym jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przemocy w rodzinie. Tym razem to dzieci, na jednej z głównych ulic miasta, wręczały przechodniom białe wstążki, solidaryzując się z osobami doświadczającymi przemocy. Funkcjonariusze apelowali też o to, aby nigdy nie pozostawać obojętnym, widząc jak komuś dzieje się krzywda.

Mimo mroźnego wiatru, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 51 we Wrocławiu przyszły w okolice pętli w Leśnicy, z własnoręcznie wykonanymi plakatami dotyczącymi przemocy w rodzinie. Zauważyły, że przemoc to zarówno popychanie, jak i obrażanie słowne. Uczniowie zwrócili również swoją uwagę na to, że zawsze trzeba reagować i przede wszystkim kochać oraz szanować innych ludzi.

Działania realizowano przy wsparciu pracowników socjalnych z Zespołu Terenowej Pracy Socjalnej nr 2 we Wrocławiu, dzielnicowych z Komisariatu Policji w Leśnicy, Strażników Miejskich i przedstawicieli Partnerstwa Lokalnego dla Leśnicy.

Dzieci na jednej z głównych ulic, wręczały przechodniom białe wstążki, które symbolizują solidarność z osobami doświadczającymi przemocy i deklarację powstrzymywania się od wszelkich jej form.

To już kolejne działania w jakie włączyli się aktywnie wrocławscy policjanci. Wcześniej funkcjonariusze z komendy miejskiej, wspólnie z członkami Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie we Wrocławiu, również rozdawali białe wstążki, ulotki oraz dekalog prawdziwego mężczyzny i głos prawdziwego mężczyzny. 

Tegoroczna kampania przebiega pod hasłem „Przemóc Przemoc” i potrwa do 10 grudnia 2018 roku.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.