Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Wrocławscy policjanci pełniący służbę na terenie Starego Miasta, interweniowali na jednym z placów budowy, w związku ze zgłoszeniem awantury. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce i sprawdzili w policyjnych systemach przedmiot sporu okazało się, że figuruje jako utracony na terenie woj. śląskiego. Była to koparka o wartości blisko 600 tysięcy złotych. Chwilę później mundurowi ustalili też, że postępowanie w tej sprawie prowadzą już policjanci z Katowic. Będące na miejscu osoby rozpytano do sprawy, a maszynę przekazano.

Tuż po godzinie 11.30, policjanci zostali wezwani do rozstrzygnięcia sporu między pracownikami, na teren jednego z placów budowy. Zdarzenie miało miejsce na terenie dzielnicy Stare Miasto.

Obiektem nieporozumienia stała się maszyna budowlana o wartości blisko 600 tysięcy złotych.

Interweniujący na miejscu funkcjonariusze, rozpytali uczestników zdarzenia i sprawdzili koparkę w policyjnych systemach informatycznych.  Okazało się, że maszyna figurowała jako utracona na terenie woj. śląskiego, a postepowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Katowic.

Po wstępnym wyjaśnieniu okoliczności sprawy, sprzęt przekazano przedstawicielowi firmy budowlanej.

Dalsze czynności prowadzić będą funkcjonariusze z Katowic w związku z toczącym się dochodzeniem.

W świetle obowiązujących przepisów przywłaszczenie powierzonego mienia jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawiania wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak   


Komentarze  
0 #1 WROCKUS 2018-12-07 10:58
A WYPADAŁO CHOĆ UJAWNIĆ WIZUALIZACJĘ TEJ POSZKODOWANEJ MASZYNY -KOPARKI...?
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.