Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Wrocławska drogówka razem z pracownikami ZDiUM’u, od wczesnych godzin porannych prowadzi działania kontrolne na ulicach miasta. Akcja ma na celu wyeliminowanie wykroczeń popełnianych przez kierowców obsługujących pojazdy pracujące na terenie inwestycji budowlanych, zanieczyszczające miejskie drogi.

Dzisiaj oraz w wyznaczone dni listopada br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta przeprowadzają wzmożone działania kontrolne, obejmujące ulice przy budowach oraz wyjazdy z ich terenu.

Akcja zmierza do wyeliminowania wykroczeń, popełnianych przez kierowców pojazdów zanieczyszczających między innymi błotem i gruzem wrocławskie drogi. Są to przede wszystkim podmioty obsługujące inwestycje budowlane na terenie miasta. Jak wiemy, zabrudzona i śliska nawierzchnia prowadzić może do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze reagować będą na wykroczenia drogowe związane z naruszeniem przepisów ruchu drogowego w zakresie nie stosowania się do zakazu zaśmiecania i zanieczyszczania dróg oraz przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Celem akcji „Czyste Drogi” jest wyeliminowanie przypadków zanieczyszczania dróg przez pojazdy budowlane, co jest niewątpliwie dużym utrudnieniem dla mieszkańców miasta. Kierowcy i osoby piesze wielokrotnie skarżą się na ubłocone chodniki i jezdnie w okolicy placów budowy. Mieszkańcy prosząc o pomoc Policję i ZDiUM pragną zwrócić uwagę inwestorom na konieczność systematycznego sprzątania terenów przyległych budowom.

sierż. Monika Perec

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.