Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, z okazji nadchodzących świąt, przygotował dwudniowe, mikołajkowe niespodzianki dla wszystkich dzieci, w tym pracowników i policjantów wrocławskich jednostek. Była zabawa prezenty i strzelanie do tarczy.

Najmłodsze maluchy bawiły się na zabawie Mikołajkowej. Był kolorowy teatrzyk oraz wiele gier i zabaw specjalnie przygotowanych przez animatorów z grupy teatralnej.  Na szybkim kursie tańca dzieci poznawały nowe kroki i wspólnie dokazywały pod czujnym okiem rodziców.

Było wiele śmiechu i radości. Momentem wyjątkowym była wizyta Świętego Mikołaja, który rozdawał prezenty wszystkim maluchom. Każdy odważy uczestnik mógł usiąść na kolanach Mikołaja i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Na dzieci czekało 600 przygotowanych paczek oraz słodki poczęstunek.

W kolejnym dniu zabawy przygotowano specjalne atrakcje dla starszych dzieci. Młodzież mogła uczestniczyć w Mikołajkowym Strzelaniu. Każdy chętny sprawdzał swoją celność, strzelając z broni pneumatycznej, na policyjnej strzelnicy w Komisariacie Wrocław Krzyki.

Sprawiło to starszym dzieciom mnóstwo frajdy. Pod czujnym okiem instruktorów doskonaliły swoje umiejętności i zdobywały kolejne punkty. Po dużej dawce adrenaliny czekała je równie duża dawka słodkości, na specjalnie przygotowanym poczęstunku.

Mikołaj, jak przystało na policyjną imprezę, pytał dzieci, czy były grzeczne. Wszystkie jednogłośnie oświadczyły, że tak. Prosił je także o to, aby były grzeczne również w przyszłym roku. Zwracał uwagę, żeby nikogo nie krzywdzić, a o każdej niepokojącej sytuacji powiadomić rodzica lub nauczyciela.

sierż. Monika Perec
 

Powiązane wiadomości