Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej Policji, zatrzymali do kontroli kierowcę, który jadąc „wężykiem” stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jak się okazało on i jego pasażer byli nietrzeźwi, a po opuszczeniu auta, z trudem utrzymywali równowagę. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i w takim stanie, zamierzał pojechać do Trzebnicy. Nietrzeźwy pasażer trafił do Wrocławskiego Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym, a upojony alkoholem kierowca noc spędził w policyjnym areszcie. Grozić mu może teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy wywiadowcy z komendy miejskiej Policji, jak co dzień patrolowali nocą ulice miasta. Podczas przejazdu ulicą Balonową zauważyli samochód osobowy, którego kierujący jechał bardzo chaotycznie i nie trzymał prostego toru jazdy. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie można było przewidzieć kiedy kierowca zacznie zjeżdżać do prawej krawędzi jezdni, a kiedy odbije i zacznie skręcać znowu przeciwną stronę.

Policjanci od razu zatrzymali kierowcę do kontroli, a podczas rozmowy ze znajdującymi się we wnętrzu pojazdu mężczyznami, wyczuli silną woń alkoholu. Zarówno kierujący jak i pasażer mieli duże trudności z komunikacją oraz problemy z utrzymaniem równowagi po opuszczeniu auta.

Po przeprowadzonym przez funkcjonariuszy badaniu alkomatem, okazało się, że kierowca ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a pasażer ponad 1.6 promila.

36-latek oświadczył policjantom, że zamierzał w takim stanie pojechać do Trzebnicy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. Pasażer z uwagi na stan zagrażający życiu i zdrowiu oraz brak osoby trzeźwej, która mogłaby się nim zająć, został umieszczony we Wrocławskim Ośrodku Pomocy Osobom Nietrzeźwym. Natomiast kierowca trafił prosto do policyjnego aresztu.

O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozić mu może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. 

 

sierż. Monika Perec