Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizowali wczoraj czynności na miejscu tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło przed godziną 15.00, w miejscowości Bielany Wrocławskie. Niestety w wyniku doznanych obrażeń, śmierć poniósł 10-letni chłopiec. Oprócz policjantów na miejscu pracował także biegły sądowy i prokurator. Jego decyzją, 42-letni kierowca został zatrzymany w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku. Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy jest teraz poddawany szczegółowej analizie. Niezwykle ważna w wyjaśnieniu wszystkich okoliczności zdarzenia będzie opinia biegłego.

Wczoraj przed godziną 15.00, wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tragicznym w skutkach wypadku, w miejscowości Bielany Wrocławskie. Funkcjonariusze Ogniwa Wypadkowego z Wydziału Ruchu Drogowego, od razu pojechali na miejsce, aby natychmiast wykonać czynności służbowe zmierzające do wyjaśnienia jego okoliczności.

Jak się okazało, w zdarzeniu tym uczestniczył 10-letni chłopiec i samochód ciężarowy. Niestety po wypadku, pomimo reanimacji, dziecka nie udało się uratować.

Oprócz policjantów, w ponad pięciogodzinnych działaniach na miejscu, brał udział także biegły sądowy i prokurator. Jego decyzją, 42-letni kierowca ciężarówki, został zatrzymany w celu złożenia niezbędnych wyjaśnień. Mężczyzna ten w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Z policyjnych ustaleń wynika, że infrastruktura skrzyżowania w obrębie, którego doszło do zdarzenia dopuszcza sytuację, w której zarówno kierowca jak i osoba piesza mogą mieć zielone światło. Na chwilę obecną, nie potwierdzono jeszcze, czy tak było w trakcie wypadku. Kluczową w tej sprawie, oprócz analizy zabezpieczonego materiału dowodowego przez policję i prokuraturę, będzie także opinia biegłego. 

Obecnie zebrane materiały są szczegółowo weryfikowane.

 

sierż. Monika Perec

 

Powiązane wiadomości