Poszukiwana 51-latka od dłuższego czasu wyraźnie unikała kontaktu z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości. Mając wiedzę, że w przypadku zatrzymania, trafi do aresztu na co najmniej 4.5 roku, często zmieniała miejsce pobytu na ternie Polski i Unii Europejskiej. Stosowała też niejednokrotnie techniki kamuflażu, posługując się nie swoimi dokumentami. Namierzyli ją policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej. Kobieta wpadła po specjalnie zorganizowanej zasadzce i trafiła prosto do zakładu karnego.

Policjanci pełniący służbę w Wydziale Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, wpadli na trop kobiety poszukiwanej listem gończym za milionowe oszustwa kredytowe.

51-latka wiedząc, że jest poszukiwana w celu odbycia kary pozbawienia wolności, wyraźnie unikała kontaktu ze stróżami prawa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kobieta bardzo często zmieniała miejsce pobytu, przebywając na ternie Polski i Unii Europejskiej. Stosowała też niejednokrotnie techniki kamuflażu i posługiwała się dokumentami innych osób.

Działając operacyjnie, namierzyli ją dopiero policjanci z Wrocławia. Została zatrzymana w jednym z mieszkań na terenie miasta, podczas specjalnie zorganizowanej zasadzki.

51-latka miała zasądzoną karę ponad czterech lat pozbawienia wolności za wcześniejsze milionowe oszustwa kredytowe. 

Kobieta trafiła już do zakładu karnego.

W świetle obowiązujących przepisów za tego typu czyny grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.