Wrocławscy funkcjonariusze przeprowadzali po południu kontrolę pojazdu na terenie osiedla Wojszyce. Pasażer pojazdu posiadał przy sobie marihuanę, a kolejne porcje narkotyków mundurowi ujawnili w jego mieszkaniu. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków zabronionych, grozić mu teraz może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, patrolujący rejon wrocławskich Wojszyc, zwrócili uwagę na osobowego Opla, który poruszał się ulicą Parafialną. W środku znajdowali się dwaj mężczyźni.

Na pytanie funkcjonariuszy, czy mężczyźni posiadają przy sobie jakiekolwiek rzeczy prawnie zabronione, pasażer samochodu dobrowolnie wydał policjantom zawiniątko z narkotykiem. Najwidoczniej wiedział, że może zostać sprawdzony i wolał sam oddać policjantom środki, które posiadał. Powiedział też mundurowym, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że jest to 40-letni mieszkaniec Wrocławia.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie, policjanci ujawnili jeszcze w domu zatrzymanego kolejne narkotyki. W szklanym słoiku znajdowało się kilkanaście porcji marihuany.

Zostały one zabezpieczone i dokładnie zważone, włącznie z tymi, które mężczyzna miał przy sobie podczas kontroli. Łącznie było to ponad 30 porcji handlowych. Mężczyzna resztę wieczoru spędził w policyjnym areszcie.

Przypomnijmy, że posiadanie narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.

 

st. sierż. Dariusz Rajski

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.