Policjanci z wrocławskiej drogówki prowadzą w dniu dzisiejszym działania pn. „Eliminowanie agresywnych zachowań na drogach”. Nadmierna prędkość, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, czy potocznie nazywane „wyprzedzanie na trzeciego”, to tylko niektóre z czynników determinujących zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policyjne działania mają na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

W dniach 13 i 25 marca funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na eliminowanie agresywnych zachowań kierowców na drogach miasta i powiatu wrocławskiego.

Działaniami objęte zostały miejsca, w których uczestnicy ruch nie stosują się do ograniczeń prędkości, a także miejsca, gdzie dochodzi do popełniania największej ilości wykroczeń i zdarzeń drogowych. Uwaga policjantów skupiona będzie także na zachowaniu kierujących wobec osób pieszych oraz na zachowaniu wszystkich niechronionych uczestnikach ruchu drogowego.

Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na drogach przebiegających przez teren powiatu wrocławskiego. Zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, zwłaszcza z udziałem tzw. „piratów drogowych”.

Podczas każdorazowej kontroli policjanci sprawdzą także trzeźwość kierowców. Ma to duże znaczenie w ograniczeniu liczby zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących.

Funkcjonariusze będą gromadzić także informacje o nielegalnych wyścigach, zwłaszcza organizowanych na drogach publicznych. Informacje o cechach zewnętrznych pojazdów oraz ubiorów motocyklistów, zaobserwowanych w sytuacjach stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Tego typu działania będą prowadzone cyklicznie.

st. sierż.  Dariusz Rajski

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.