Kryminalni z wrocławskich Krzyków namierzali mężczyznę podejrzanego kradzież. Gdy zlokalizowali jego pojazd, mężczyzna najwidoczniej nie miał ochoty na spotkanie z policjantami, bo gwałtownie ruszył z miejsca. Swoim manewrem zmusił interweniującego funkcjonariusza do odskoczenia na bok w celu uniknięcia potrącenia. Po policyjnych strzałach z broni palnej mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Odpowie m.in. za kradzież, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a także czynną napaść na funkcjonariusza.

Mężczyzna zatrzymany w piątek na ul. Gwiaździstej we Wrocławiu został już tymczasowo aresztowany. Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki, namierzyli jego samochód w związku z kradzieżą, jakiej miał dopuścić się chwilę wcześniej. Dali mu wyraźne sygnały do zatrzymania i zajechali mężczyźnie drogę. Kierowca początkowo zatrzymał samochód, ale jak zobaczył zbliżających się do niego policjantów, gwałtownie wycofał, a następnie ruszył z miejsca. Jeden z będących przy aucie funkcjonariuszy musiał odskoczyć, inaczej zostałby przez mężczyznę potrącony. W tym momencie policjanci oddali strzały z broni palnej. Kule przebiły oponę i auto zatrzymało się. Mężczyzna podjął jednak kolejną próbę ucieczki, tym razem pieszo. Nie zdążył jednak oddalić się z miejsca, bo kryminalni byli tuż przy nim. Został obezwładniony i zatrzymany. Co ważne, nie odniósł żadnych obrażeń.

Jak potwierdzili policjanci, mężczyzna dopuścił się przestępstwa kradzieży. Niedługo jednak cieszył się skradzionymi przedmiotami. Mienie zostało odzyskane, a zatrzymany 35-latek trafił prosto do komisariatu Policji.

Usłyszał już zarzuty dokonania kradzieży oraz niezatrzymania się do kontroli, a także czynnej napaść na funkcjonariusza. Okazało się też, że mężczyzna był już wielokrotnie karany sądowo, a zarzucanego mu czynu dopuścił się działając w warunkach powrotu do przestępstwa, tzw. recydywy.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił również na zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 

st. sierż. Dariusz Rajski

 

Powiązane wiadomości