Młoda mieszkanka Wrocławia wyłudzała towar oferowany do sprzedaży na znanych portalach internetowych. Fałszowała dowody wpłaty i oszukiwała dostawców niemal z całego kraju. Policjanci zatrzymali ją w chwili odbioru 6 przesyłek. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie paczki o łącznej wartości blisko 10 tys. złotych. W mieszkaniu 21-latki zabezpieczyli także telefony komórkowe oraz komputer. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, a sąd zastosował wobec niej dozór policyjny. Grozić jej może teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wpadli na trop oszusta internetowego, który na znanych portalach ogłoszeniowych wyłudzał oferowany tam towar.

Jak się okazało, za wszystkim kryła się 21-letnia kobieta. Wysyłała ona fałszywe dowody zapłaty, z wymyślonych numerów kont bankowych, nic niepodejrzewającym sprzedawcom. Jej ofiarą padały osoby z terenu niemal całego kraju, które w dobrej wierze wysyłały paczki na podany adres i oczekiwały na pieniądze. Niestety przelewy nigdy nie były dokonywane.

Policjanci namierzyli adres, na który wysyłano paczki i od razu pojechali na miejsce. Jak się okazało, w tym samym czasie, oprócz funkcjonariuszy przybył tam także kurier. Mężczyzna miał 6 przesyłek, na które czekała oszustka.

Mundurowi zatrzymali kobietę na gorącym uczynku, w chwili odbioru paczek. W trakcie wykonywania czynności w jej mieszkaniu policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe oraz laptop, które mogły służyć do popełnienia tych przestępstw.

Funkcjonariusze dotarli już do 6 oszukanych osób i odzyskali wysłane przez nich przesyłki. Wartość zabezpieczonego mienia wyniosła tylko w tym przypadku, blisko 10 tysięcy złotych.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności zmierzające do ustalenia kolejnych osób, które mogły paść ofiarą działalności 21-latki.

Kobieta została zatrzymana i trafiła prosto do policyjnego aresztu. Sąd zastosował już wobec niej dozór policyjny. Grozi jej teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak 

 

Powiązane wiadomości