Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Popularność kosmetyków drogeryjnych z roku na rok, coraz bardziej maleje. Niezwykle długie listy składników, które zawierają parabeny, SLS-y oraz wszelkie dodatki zapachowe, mogą mieć właściwości alergenne. Jest to tylko jeden z wielu powodów, w wyniku których, o wiele mniej chętnie sięgamy po kosmetyki od popularnych producentów. Wpływa też na to fakt, że jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że to naturalne receptury są dla nas zdrowsze.

Kosmetyki naturalne – dlaczego warto z nich korzystać?

Jak to się stało, że ekologia zaczyna nam być bardziej bliska i chętniej postawimy na naturalny żel pod prysznic, niż ten od renomowanych producentów? Warto zacząć od samego początku.

Niesamowicie szybki rozwój technologii sprawił, że naturalne rzeczy poszły „w odstawkę” – mając przekonanie, że wszystkie wytwory naszego umysły okażą się lepsze, niżeli to co oferuje nam natura. Bardzo szybko jednak okazało się, że wszelkie produkty, które wykonuje się chemicznie, mogą być dla nas szkodliwe – uczulenia, podrażnienia i wiele innych bardzo poważnych konsekwencji zarówno dla skóry, jak i zdrowia całego organizmu. Niestety, wciąż jednak brakuje badań, które dokładnie ustalą jakie skutki niosą sztuczne konserwanty, żyjemy w swojego rodzaju niewiedzy.

Koniec końców, codzienna pielęgnacja naszej skóry powinna prowadzić do jej nieustannego upiększania, a nie degradacji. Ponadto, zapewne nikt nie wyobraża sobie, aby musiał mierzyć się z nowotworem, ponieważ stosował jakiś krem lub żel pod prysznic. Stąd też, w związku z wieloma doniesieniami dotyczącymi szkodliwości pewnych kosmetyków, wielu z nas postanawia zamienić klasyczne produkty, na te o naturalnym składzie.

Całe to zamieszanie w świecie kosmetyki doprowadziło do tego, że spora liczba producentów zmienia swoje stare receptury na nowe. Takie, które zawierają substancje naturalne, przy czym nie dodając lub ograniczając obecność tych sztucznych. W związku z tym, że coraz większą wagę przywiązujemy do naszego zdrowia, (także w kwestii kosmetyków codziennego użytku) o wiele częściej wybierzemy żel pod prysznic bez SLS i innych substancji chemicznych.

Naturalny skład gwarantem bezpieczeństwa

Ekologiczne produkty do pielęgnacji naszego ciała wybieramy głównie dlatego, że ich skład jest po prostu naturalny. Przykładem mogą być chociażby wegańskie kosmetyki, które to produkuje się ze składników podchodzenia wyłącznie roślinnego. Oznacza to, że znajdziemy w nich głównie oleje z roślin, naturalne ekstrakty, różnego typu witaminy, a także pewne substancje, które ogólnie uznawane są jako produkty spożywcze. Co więcej, wcale nie powinno nas to dziwić. Wszystko to, co na co dzień wkładamy do swych ust, będzie bowiem najbardziej bezpieczne dla kondycji naszej skóry.

Chcąc znaleźć np. dobry, naturalny i nawilżający żel pod prysznic, spotkamy się z wykorzystaniem wyciągów z roślin orientalnych. Dało to wiele możliwości producentom z europy. Kosmetyki ekologiczne, które nomen omen będą dostępne na każdą kieszeń (ich cena wcale nie jest wyższa od tych drogeryjnych), są dodatkowe hipoalergiczne i nadają się do stosowania na skórę wyjątkowo wrażliwą. Czy potrzebny jest nam żel do kąpieli, szampon do włosów, czy tradycyjne mydło, z pewnością na rynku odnajdziemy taki kosmetyk, którego skład będzie w pełni naturalny. Nasze zdrowie jest zbyt ważne, aby bagatelizować tę sprawę – najlepiej natychmiast zaprzestać stosowania produktów, które w swoim składzie mają SLS i inne składniki, które źle wpływają na naszą skórę.

Co zyskamy, stosując naturalny żel pod prysznic?