W ubiegły weekend funkcjonariusze Komisariatu Policji na wrocławskim Grabiszynku spotkali się z mieszkańcami osiedla na rodzinnym pikniku. Sprzyjające warunki pogodowe są wręcz wymarzone do organizowania festynów na świeżym powietrzu, w których uczestniczą okoliczni mieszkańcy, ale i także policjanci. Oprócz pilnowania ładu i porządku w miejscu przedsięwzięcia, policjanci rozmawiali także o bezpieczeństwie, przepisach prawa i zagrożeniach podczas letniego wypoczynku.

Festyn został zorganizowany na terenie kąpieliska przy ul. Harcerskiej przez radę osiedla. W przedsięwzięciu udział wzięło ponad 3 tys. osób. Policjanci zapraszali najmłodszych uczestników do oglądania policyjnego radiowozu, a także prezentowali wszystkim zainteresowanym elementy wyposażenia do służby. Mieszkańcy pytali o warunki, jakie musi spełnić kandydat do służby w Policji, a także o interpretację przepisów prawa o ruchu drogowym. Każdy mógł zapytać o specyfikę służby lub nietypowe policyjne interwencje.

Piknik miał rodzinny charakter, do policyjnego stanowiska profilaktycznego podchodzili młodsi i starsi uczestnicy. Z tymi drugimi, policjanci mieli okazję porozmawiać o oszustwach dokonywanych metodą „na wnuczka”. Policjanci rozdawali seniorom ulotki i przestrzegali przed oszustami, czyhającymi na ich oszczędności.

 

st. sierż. Dariusz Rajski

Powiązane wiadomości