Wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn, którzy poruszali się samochodem uzyskanym w wyniku przestępstwa. Dodatkowo, kierujący BMW miał przy sobie kilka porcji kokainy oraz sfałszowane dokumenty. Auto o wartości 130 tysięcy złotych trafiło na parking, a zatrzymani mężczyźni na komisariat policji. O losie 39-latka oraz 37-latka zadecyduje teraz sąd.

Policyjni wywiadowcy podczas patrolowania rejonu wrocławskich Krzyków zatrzymali do kontroli kierującego osobowym BWM. Mieli podejrzenia, że samochód którym podróżowało dwóch mężczyzn, może pochodzić z przestępstwa. Nie mylili się.

Podczas czynności przeprowadzanych przez funkcjonariuszy, okazało się, że auto widnieje w policyjnych systemach jako pojazd utracony przez prawowitego właściciela, w wyniku przestępstwa przywłaszczenia na terenie Torunia.

Dodatkowo, mężczyźni którzy znajdowali się w BMW, mieli na swoim koncie inne przestępstwa. W kieszeni 37-letniego kierowcy, policjanci ujawnili dowód osobisty, który nie należał do niego, a w mieszkaniu na terenie Wrocławia, dodatkowo sfałszowany dokument tożsamości, telefony komórkowe oraz opakowanie z kilkoma porcjami kokainy. Przy 39-letnim pasażerze samochodu ujawniono jeszcze banknoty obcych walut o równowartości kilku tysięcy złotych.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa jest rozwojowa. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

 

sierż. Krzysztof Marcjan

 

Powiązane wiadomości