Policjanci prowadzili w rejonie Sobótki poszukiwania zaginionego mężczyzny. Jeden z dowodzących akcją, zastępca Komendanta KP Wrocław Krzyki, jeszcze przed wyjazdem na nocna część działań, zwrócił uwagę na zamieszkanie przy jednej ze stacji benzynowych. Okazało się, że chwilę wcześniej, młody mężczyzna wszedł do sklepu stacji, zabrał z półki artykuły spożywcze oraz alkohol i wyszedł. Chwilę później został zatrzymany.

Było tuż przed północą. Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Wrocław Krzyki przygotowywał się akurat do wyjazdu na nocne działania poszukiwawcze poza teren Wrocławia. Miał tam objąć nadzorem kolejny etap poszukiwań zaginionego mężczyzny. Przed wyjazdem zwrócił jednak uwagę na zamieszanie przy jednej ze stacji benzynowych.

Okazało się, że jeden z klientów zauważył złodzieja. Poinformował obsługę stacji, że widział jak mężczyzna  zabiera z półki różne rzeczy i nie płacąc za towar, wychodzi ze sklepu. Policjant, słysząc to, natychmiast wyszedł ze stacji i rozpoczął poszukiwania złodzieja. Chwilę później zobaczył mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi.

Mężczyzna zdążył już otworzyć ukradzione piwo i raczył się nim na trawniku. Został rozpoznany przez osoby przebywające na stacji, jako sprawca. 31-latek przyznał się do kradzieży . Policjanci skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie.

 

st. sierż. Dariusz Rajski