Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Mężczyzna, który ugodził duchownego nożem, usłyszał dziś zarzut oraz został tymczasowo aresztowany. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 7:00 w obrębie Kościoła pw. Najświętszej Marii Panny na Piasku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 57-latek rozmawiał z duchownym, a następnie ugodził go nożem. Mężczyzna został ujęty przez osoby postronne i zatrzymany przez policjantów. Poszkodowany w stanie przytomnym został przewieziony do jednego z miejscowych szpitali.

Wczoraj przed  godziną 7:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali osobę podejrzaną o napaść na duchownego. Ze wstępnej relacji świadków wynika, że zatrzymany mężczyzna chwilę przed atakiem rozmawiał z księdzem, a następnie ugodził duchownego nożem.

Mężczyzna został ujęty przez osoby postronne i przejęty przez policjantów, który pojawili się na miejscu już chwilę po zdarzeniu. 57-latek został zatrzymany i dziś usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dalsze czynności w sprawie tego niebezpiecznego zdarzenia prowadzą na zlecenie prokuratury policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin. Zatrzymanemu mężczyźnie może teraz grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

st. sierż. Dariusz Rajski
 

 

 

 

Powiązane wiadomości