Coraz więcej firm korzysta z opcji leasingu – wpływa to również na rynek wtórny, na który trafia duża liczba samochodów, na które skończyła się umowa wynajmu. Czy auto poleasingowe to dobry wybór dla firm lub osób prywatnych, szukających taniego pojazdu używanego?

Sprzedaż samochodów poleasingowych – co znajdziemy na rynku?

Obecnie większość nowych samochodów to pojazdy wynajmowane w formie umowy leasingu – w ostatnich latach znacznie wzrosła popularność tego sposobu budowania firmowej floty. Takie rozwiązanie umożliwia nawet dopiero rozwijającym się firmom sięgnięcie po nowe pojazdy prosto z salonu, co przekłada się na ich większą skuteczność, niższą awaryjność, a także ma znaczenie dla wizerunku marki. Po kilku latach, kiedy umowa się kończy, firmy wymieniają najczęściej samochody na nowe – a pojazdy używane trafiają na rynek wtórny. Przedsiębiorstwa zajmujące się leasingiem prowadzą sprzedaż kilkuletnich modeli na korzystnych warunkach – przykładem jest firma Arval. Auto poleasingowe to więc zazwyczaj kilkuletni model, który zostaje wystawiony po bardzo korzystnej cenie.

Samochody używane, które wcześniej należały do firm, to zazwyczaj modele niezawodne, dobrze sprawdzające się w trasach, ekonomiczne i wygodne. Na rynku można znaleźć cały przekrój modeli od najbardziej popularnych marek, w różnych opcjach wyposażenia i wersjach silnikowych. Wybór jest bardzo duży, od zwykłych aut firmowych, wykorzystywanych na delegacjach, po menagerskie, najczęściej w bogatej wersji wyposażenia i z mniejszym przebiegiem.

Czy warto kupić auto poleasingowe?

Jak można kupić auta poleasingowe?

Sprzedaż samochodów poleasingowych może odbywać się na aukcjach wewnętrznych lub bezpośrednio – w takim wypadku auta są dostępne dla klientów indywidualnych i firm. Warto szukać informacji na stronach firm leasingowych z Warszawy, które często oferują kilkuletnie auta w świetnym stanie i bardzo korzystnej cenie. Najlepiej śledzić oferty, pojawia się ich bowiem bardzo dużo i prędzej czy później można trafić na swój upatrzony model. Jest to świetna okazja dla firm, które chcą uzupełnić swoją flotę o nowoczesne auta bez usterek i uszkodzeń.

Czy warto zainwestować w używane auto po leasingu?

Samochody pofirmowe kojarzą się przede wszystkim z dużym przebiegiem, jednak można wśród nich znaleźć pojazdy zadbane, które nie były mocno eksploatowane. Są to modele zaledwie kilkuletnie i nowoczesne, najczęściej tuż po gwarancji od producenta, dzięki czemu zazwyczaj wszystkie usterki były w nich usuwane na bieżąco. Oczywiście największą korzyścią dla kupującego jest ich niska cena – na rynku wtórnym można znaleźć świeże roczniki aut poleasingowych, które wypadają naprawdę tanio w stosunku do nowych modeli, a przy tym niewiele od nich odstają.

Warto zdecydować się na zakup tego typu pojazdu, ponieważ jego źródło jest dobrze sprawdzone – firmy leasingowe dbają o transparentność, dlatego można liczyć na dobrze udokumentowaną historię samochodu. Przed zakupem możemy zapytać o jego dotychczasowe naprawy i serwis, co pozwoli dokładnie poznać dany model i zdecydować, czy stanowi dobry materiał na firmowe lub prywatne auto. Dla wielu osób nie bez znaczenia pozostanie także fakt, że pojazdy tego typu najczęściej pochodzą z polskich salonów.

Modele używane to także dobra opcja ze względu na to, że są to auta sprawdzone – można z łatwością znaleźć szczegółowe opinie o ich niezawodności i ekonomiczności, dowiedzieć się, jak sprawdzają się w trasie i w mieście, jakie są ich mocne i słabsze strony. Ułatwia to wybór odpowiedniego modelu, który sprawdzi się w swojej roli i spełni wszystkie oczekiwania przyszłego właściciela.