Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Młody wrocławianin został zatrzymany przez mundurowych z wrocławskiej komendy miejskiej Policji, kiedy będąc w stanie nietrzeźwości jeździł skuterem nocą po ulicach Starego Miasta. Mężczyzna miał problem z opanowaniem mechanicznego jednośladu, a badanie wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Teraz za swój czyn będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

Patrolujący rejon dzielnicy Stare Miasto policjanci Wydziału Prewencji z wrocławskiej komendy, zauważyli kierującego skuterem, którego styl jazdy sugerował, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał między innymi problem z utrzymaniem prostolinijnego toru jazdy. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić stan trzeźwości motorowerzysty.

Od razu po ściągnięciu kasku przez młodego kierowcę policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Wynik wyświetlający się na policyjnym alkomacie nie pozostawiał wątpliwości co do stanu trzeźwości 21-latka. Wrocławianin miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednak następne badanie wykazało prawie promil, co oznacza, że prawdopodobnie spożywał alkohol tuż przed jazdą.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego 21-latka. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Zgodnie z zapisami w Kodeksie Karnym, za kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

sierż. Krzysztof Marcjan