Hala namiotowa w branży gastronomicznej

Warto przyjrzeć się kilku powodom dla których wykorzystanie hali namiotowej w branży gastronomicznej jest znacznie bardziej efektywne niż ten sam sposób wykorzystania w przypadku zwykłej konstrukcji stacjonarnej. Hala namiotowa całoroczna cieszy się zainteresowaniem z uwagi na niskie koszty utrzymania oraz konserwacji, co przydaje się w wielu branżach usługowych, a szczególnie w branży związanej z przygotowaniem posiłków.

Branża gastronomiczna z powodzeniem wykorzystuje konstrukcje namiotowe do celów promocji własnych produktów. Za przykład niech posłuży impreza z okazji dni miasta odbywająca się co roku w plenerze. Są to najczęściej występy artystów lub inne prezentacje, które ściągają tłumy ludzi, a dzięki mobilności można szybko postawić strukturę namiotową i pozwolić potencjalnym klientom posilić się przed występem lub w jego trakcie. Przestrzeń namiotową można umieścić na praktycznie dowolnym typie podłoża. Co stanowi niezaprzeczalną zaletę tego typu budowli. Konstrukcja jest stabilna, ponieważ stworzona jest z użyciem ocynkowanych elementów, które utrzymują namiot w ryzach podczas mocniejszych podmuchów wiatru. Kluczową kwestią jest odpowiedni system wentylujący, szczególnie jest to istotne w przypadku działalności gastronomicznej, gdzie wymagane jest odprowadzanie gorącej pary bez jej skraplania się we wnętrzu obiektu. Producent namiotów stosuje rozwiązania typu wywietrzniki dachowe, które doskonale wpływają na cyrkulację powietrza. Każdy namiot można dostosować do własnych potrzeb – wybrać odpowiedni kolor, umieścić logo firmy lub w jeszcze inny sposób zindywidualizować wygląd według potrzeb przedsiębiorcy. Dotyczy to również rodzaju wejścia czy też ilości i wielkości okien. Najczęstszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla przemysłowca trudzącego się w branży gastronomicznej jest wybór wejścia typu kurtyna. Zapobiega to dostawaniu się owadów i insektów do środka namiotu, a jednocześnie nie zmniejsza komfortu użytkowania.

Producent namiotów zapewnia, że każdy z łatwością może poradzić sobie ze złożeniem takiego namiotu przemysłowego. Przygotowanie stelażu, a następnie pokrycie go materiałem jest niezwykle proste, nie wymaga to nawet specjalnego przeszkolenia, ponieważ do namiotu dołączona jest intuicyjna instrukcja montażowa z której można korzystać w trakcie jego składania. Kupując więc namioty producent zapewnia pełne wsparcie merytoryczne.

Co ważne, w przypadku gdy zajdzie taka konieczność, możemy połączyć kilka namiotów za pomocą specjalnych rynien tworząc swego rodzaju konstrukcję w której możliwy jest szybki i efektywny transport przedmiotów.

Struktura namiotowa jest dostosowana do potrzeb transportu żywności. Dzięki specjalnemu podwyższeniu można podstawić samochód osobowy oraz szybko i sprawnie go rozładować. Co prawda sama konstrukcja miałaby problemy związane z wyładunkiem samochodu ciężarowego, ale do samochodów osobowych jest w pełni przystosowana.

Trzeba również wziąć pod uwagę to, że są to hale namiotowe z przeznaczeniem całorocznym, więc są dostosowane do niesprzyjających warunków pogodowych. Poszycia są wodoszczelne oraz odporne na szkodliwe promieniowanie UV, natomiast w kwestii temperatur zwykle są odporne w granicach od -40 do aż +60 stopni. W przypadku trudniejszych warunków należy utrzymać we wnętrzu odpowiedni mikroklimat. Z pomocą przychodzi klimatyzacja oraz inne urządzenia chłodzące i grzewcze. Namioty są w pełni odporne na zastosowane urządzenia i nie wpływa to w żaden negatywny sposób na ich wytrzymałość.