Wychodząc naprzeciw potrzebom zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym, wrocławscy policjanci uruchomili punkt kontroli autobusów. Chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko pojedzie na obóz lub kolonię sprawnym pojazdem, a kierujący posiadać będzie wszystkie niezbędne uprawnienia? Zapraszamy do policyjnego punktu kontroli autobusów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, jak co roku, zorganizowali wakacyjny punkt kontroli autobusów. Posterunek kontrolny funkcjonuje przy ul. Ślężnej we Wrocławiu, na parkingu tuż przy Wzgórzu Andersa.

Przez okres wakacji kontrole odbywają się od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00 – 9:00. Możliwa jest także kontrola poza wyznaczonymi godzinami oraz w miejscu odjazdu, prosimy w takim wypadku o uprzednie zgłoszenie telefoniczne z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem. Koordynator służby WRD KMP czeka na zgłoszenia pod numerem telefonu 71 340 36 20.

Pamiętajmy, aby możliwie unikać sytuacji, w której autobus na kontrolę przyjeżdża wypełniony pasażerami. Jest to tylko niepotrzebna uciążliwość, niestety często dla małych dzieci, które przed wycieczką muszą oczekiwać na zakończenie kontroli. Prosimy organizatorów, aby mieli na względzie dobro małych pasażerów i aby kontrola była zaplanowana przed tym, jak na pokład wejdą uczestnicy wyjazdu.

Policjanci wydadzą kierującemu protokół z kontroli, który następnie może on okazać organizatorowi wyjazdu: czy to dyrektorowi szkoły, lub rodzicom dzieci. Nie ma potrzeby zabierać na kontrolę autobusu pasażerów. Już bowiem na etapie zawierania umowy z przewoźnikiem można zobowiązać go do przedłożenia protokołu z kontroli, wtedy kierowca autobusu nie będzie zaskoczony nagłą prośbą o dojazd na policyjny punkt kontroli. Nie spowoduje to wówczas żadnych zmian w harmonogramie wyjazdu i dzieci nie rozpoczną wycieczki od opóźnienia.

Funkcjonariusze sprawdzą stan trzeźwości kierujących, ich uprawnienia, a także stan techniczny autobusu i jego wyposażenie. Z doświadczeń lat ubiegłych wynika, że policjanci stwierdzają pewne nieprawidłowości, zdarzają się drobne usterki związane z awarią oświetlenia, lub te poważniejsze – obejmujące wycieki płynów eksploatacyjnych. Oprócz sprawdzeń na życzenie w policyjnym punkcie przy Wzgórzu Andersa, kontroli można oczywiście spodziewać również na trasie. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjny odpoczynek życzymy szerokiej drogi, a podczas wakacyjnego odpoczynku prosimy o rozwagę.

st. sierż. Dariusz Rajski

 

 

Powiązane wiadomości


1000 Znaków do wykorzystania