Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Policjanci z Wrocławia otrzymali wczoraj wezwanie do poważnego wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło na Autostradzie A4 tuż przed punktem poboru opłat. Niestety, jedna z osób uczestnicząca w zdarzeniu poniosła śmierć. Kolejna osoba zmarła po przewiezieniu do szpitala. Rejony węzłów autostradowych, wjazdy i zjazdy z autostrad, punkty poboru opłat to miejsca, w których kierujący muszą zachować szczególna ostrożność i z takim apelem wrocławscy policjanci zwracali się już niejednokrotnie.

Wczoraj przed godziną 19:00 doszło na podwrocławskim odcinku autostrady A4 do tragicznego zdarzenia drogowego. Na 155 kilometrze autostrady w kierunku Katowic kierujący samochodem dostawczym najechał na tył dwóch pojazdów osobowych. Samochody te stały w kolejce do punktu poboru opłat.

Największą siłę uderzenia rozpędzonego pojazdu dostawczego przyjęła osobowa Skoda, którą podróżowały 4 osoby. Niestety, jedna z osób podróżujących na tylnej kanapie osobowej Skody zmarła na miejscu, pomimo długotrwałej reanimacji. Kolejna osoba zmarła po przewiezieniu do szpitala w skutek urazów wielonarządowych.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, wyjaśniając przebieg tego tragicznego zdarzenia, a także organizując objazdy. Kierujący dostawczym busem był trzeźwy, tłumaczył że stracił na chwilę czujność, a gdy zobaczył przed sobą stojące pojazdy, było już za późno na reakcję. Na autostradzie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dlatego autostrada była zablokowana w obu kierunkach.

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek, związany z najechaniem na tył pojazdu poprzedzającego w rejonie punktu poboru opłat, pomimo prawidłowego oznakowania. Policja na pewno jednak wnioskować będzie o ustawienie w tym miejscu dodatkowych znaków, które jeszcze wyraźniej uświadomią kierowcom, ze znajdują się w rejonie drogi, w którym muszą zwolnić.

Kierujący pojazdem dostawczym trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym sprawcy grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Dariusz Rajski

 

 

Powiązane wiadomości