Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizowali w ostatnich dniach działania pn. ,,Kaskadowy pomiar prędkości’’. Policyjne patrole można było spotkać zarówno na głównych, jak i tych mniej uczęszczanych ulicach miasta oraz powiatu, szczególnie w miejscach niestosowania się przez kierowców do ograniczeń prędkości. Mundurowi z drogówki, wykorzystywali ręczne mierniki pomiaru prędkości oraz wideorejestratory zainstalowane w nieoznakowanych pojazdach. Dyscyplinowali kierowców, którzy nagminnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Łącznie policjanci skontrolowali ponad 160 kierowców, z czego niestety aż 24, nie respektowało obowiązujących ograniczeń prędkości.

Jak wszyscy wiemy ,,Piraci drogowi’’ są zagrożeniem dla nas wszystkich, a przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących jest szczególnie niebezpieczne i bywa przyczyną poważnych w skutkach zdarzeń.

Działania wrocławskich policjantów pn. ,,Kaskadowy pomiar prędkości’’, miały na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Jest to niezbędne w procesie wyrabiania przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za takie wykroczenie nieuchronna.

W ramach prowadzonej akcji policjanci dokonali kontroli ponad 160 pojazdów, z czego aż 24 kierujących, niestety nie respektowało obowiązujących ograniczeń prędkości.

Na sprawców wykroczeń funkcjonariusze nakładali mandaty karne, a w niektórych przypadkach kierowali również wnioski o ukaranie do sądu.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, tego typu działania będą cyklicznie prowadzone przez policjantów.

 
asp. szt. Łukasz Dutkowiak