Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 37. PKO Wrocław Maraton. Trasa biegu obejmuje 42 kilometry, wytyczone ulicami naszego miasta. To ogromne przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne. Policjanci będą zabezpieczać to wielkie święto biegaczy, a także kierować ruchem pojazdów. Gdzie będą utrudnienia i które ulice będą zamknięte? Sprawdź na mapce i zaplanuj swoją niedzielną podróż tak, aby nie utknąć na mieście. Organizator uruchomił także specjalną infolinię dla mieszkańców Wrocławia, gdzie konsultanci udzielą wszelkich informacji na tematu biegu i organizacji ruchu. Kontakt pod nr tel.: 571 351 065, 690 433 297, 511 603 093.

Wrocławscy policjanci rokrocznie zabezpieczają maraton. Jego trasa obejmuje całe miasto, dlatego jest to duże wyzwanie organizacyjne, na które wrocławska Policja jest gotowa. Funkcjonariusze wiedzą, jak zabezpieczyć tego rodzaju imprezy, o czym świadczy spokojny przebieg poprzednich edycji maratonu. Funkcjonariusze są gotowi na różne warianty działań i w zabezpieczenie zaangażowani będą policjanci wszystkich pionów. Funkcjonariusze Wydziału Sztab Policji będą koordynować niedzielne działania, policjanci ruchu drogowego i prewencji będą zabezpieczać trasę biegu i kierować ruchem pojazdów, a kryminalni będą mieć oko na wszystkich tych, którzy chcieliby zakłócić to wielkie święto biegaczy.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia, policjanci zwracają się z prośbą do wszystkich kierujących, aby zapoznali się ze zmianami w organizacji ruchu drogowego tego dnia. Warto tak zaplanować swoją niedzielną podróż, aby ominąć zamknięte ulice i uniknąć niepotrzebnych nerwów. Funkcjonariusze będą pełnić służbę na posterunkach stałych oraz dynamicznych. Oznacza to, że w chwili, gdy z ostatni z maratończyków minie konkretny posterunek, funkcjonariusze wznowią w tym miejscu ruch pojazdów i przemieszczą się na inny odcinek trasy. Ulice będą zatem sukcesywnie otwierane i w mieście przywracana będzie pierwotna organizacja ruchu. Przewidywane godziny z czasem ostatnich zawodników biegu podane są na mapce z trasą biegu i są to orientacyjne godziny przywrócenia ruchu na tych odcinkach.

Zmianie ulegną także rozkłady jazdy komunikacji zbiorowej. Wszystkie informacje, niezbędne zawodnikom, kibicom, a także mieszkańcom Wrocławia, znajdują się na stronie internetowej organizatora biegu https://www.wroclawmaraton.pl/ oraz pod numerami telefonów specjalnej infolinii: 571 351 065, 690 433 297, 511 603 093. Informacje w ramach infolinii udzielane są 13 września do godz. 22:00, 14 września od 9.00 - 22.00 w dniu Maratonu od 5.30 do 15.00.

Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Wrocławiu

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości