Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Policjanci z wrocławskiej drogówki, prowadzili wczoraj działania prewencyjno-kontrolne pn. „Pieszy kontra pojazd”. Celem akcji było przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także eliminowanie z ruchu i dyscyplinowanie kierowców lekceważących przepisy oraz zasady bezpieczeństwa. Mundurowi zwracali również uwagę na osoby piesze, które przechodziły w miejscach niedozwolonych lub w czasie kiedy sygnalizator nadawał światło czerwone. Łącznie ujawniono ponad 170 wykroczeń popełnionych zarówno przez pieszych, jak i kierujących pojazdami, a także zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców.

Podczas akcji pn. „Pieszy kontra pojazd” policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, reagowali na wszystkie niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych i osób kierujących pojazdami. Prowadząc czynności w związku z działaniami, funkcjonariusze ujawnili ponad 170 wykroczeń, które dotyczyły głównie niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej lub przechodzenia w miejscach niedozwolonych, a innych sytuacji powodujących zagorzenie bezpieczeństwa w ruchu.

Z uwagi na powyższe mundurowi zastosowali postępowanie mandatowe w stosunku do 19 pieszych i 119 kierowców, a pozostali uczestnicy ruchu zostali pouczeni. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu także trzech nietrzeźwych kierowców.

Mając na uwadze sytuację podczas prowadzonych działań, policjanci zwracają się z ponownym apelem o bezwzględne przestrzeganie przepisów, rozwagę i rozsadek na drodze, a także wspólne dbanie o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.

 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

Powiązane wiadomości