Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Wrocławscy policjanci interweniowali natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia od jednej z mieszkanek dzielnicy Fabryczna, która o swoich podejrzeniach co do stanu trzeźwości jednego z kierowców, od razu zawiadomiła mundurowych. Przypuszczenia zgłaszającej potwierdziły się w stu procentach, bo chwilę później kierowca osobowego Fiata, został zatrzymany. Potwierdzono, że mężczyzna jechał pomimo sadowego zakazu i mając 1.8 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło po godzinie 14.30 na wrocławskim Gądowie Małym. Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji, po otrzymaniu informacji na temat nietrzeźwego kierowcy, natychmiast skierował na miejsce patrol. Mundurowych zawiadomiła kobieta, która w obawie o bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu, postanowiła nie pozostać obojętna na widok mężczyzny jadącego tzw. ,, szlaczkiem’’.

Policjanci podjęli interwencje wobec kierowcy osobowego Fiata, od którego podchodząc, wyczuli silną woń alkoholu. Chwilę później 39-latek został zatrzymany, bo potwierdziło się, że jechał mając 1.8 promila alkoholu w organizmie.

Sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych wykazały też, że prowadził swój pojazd pomimo sadowego zakazu.

39-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód odholowano na parking strzeżony.

Odpowie teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

Policjanci przypominają, że kierowanie samochodem po alkoholu, to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, które kończą się niejednokrotnie tragicznie. Dlatego mundurowi podejmują różnego rodzaju działania, mające na celu ograniczanie tego zjawiska. Zachęcają też wszystkich do tego, aby nie pozostawać obojętnym widząc sytuacje niebezpieczne. Jak pokazuje ten przykład, czasami wystarczy tylko jeden telefon z informacją do służb, by wyeliminować z ruchu śmiertelne zagrożenie jakim jest nietrzeźwy kierowca.

 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak