"Chodźcie z nami oddać krew. Mikołajkowo" - pod takim właśnie hasłem, 7 grudnia br. zostanie zorganizowana specjalna zbiórka krwi. W godzinach od 12.00 do 16.00, wszystkie osoby chętne mogą przyjść do szkoły podstawowej na ternie Jordanowa Śląskiego i oddać krew dla osób potrzebujących. Ten najbardziej cenny płyn na świecie będzie doskonałym prezentem na święta.

Zbiórki krwi są zawsze ważnym wydarzeniem dla policjantów z wrocławskiej komendy miejskiej, bo kto inny niż funkcjonariusze służb niosących na co dzień pomoc innym m.in. podczas obsługi zdarzeń i wypadków, spotyka się z ludzką tragedią i wie, jak cenna jest krew.

Tego typu akcje policjanci organizują przez cały rok, chętnie włączając się też w inne zbiórki, które inicjowane są przez podmioty zewnętrzne. Jak obserwują organizatorzy, szczególnie w okresie przedświątecznym, wiele osób decyduje się oddać krew, by pomóc w ten sposób potrzebującym.

Większość wrocławskich policjantów, którzy stale oddają krew, zrzeszona jest w klubie HDK działającym już ponad 35 lat przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Jego członkowie, tylko w ubiegłym roku, oddali ponad 350 litrów krwi. 

Tym razem funkcjonariusze zapraszają wspólnie z organizatorami, na specjalną zbiórkę krwi 7 grudnia br. Zostanie ona zorganizowana pod hasłem ,,Chodźcie z nami oddać krew. Mikołajkowo’’, a odbędzie się w godzinach od 12.00 do 16.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Jordanowie Śląskim.

Wszystkie osoby chętne mogą przyjść wraz z dziećmi, dla których w hali sportowej, odbędzie się zabawa mikołajkowa.

Serdecznie zapraszamy.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak