Kolejne spotkanie z pedagogami z wrocławskich szkół odbyło się przed kilkoma dniami na terenie Śródmieścia. Sierż. Jakub Bereza z Wydziału Prewencji i Patrolowego rozmawiał z pedagogami na temat profilaktyki uzależnień. Zaprezentował również zawartość tzw. teczki narkotykowej, która zawiera substancje imitujące środki psychoaktywne, a także przedmioty służące do ich zażywania, dzięki którym każdy z uczestników mógł się dowiedzieć, jak mogą wyglądać narkotyki i dopalacze.
Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu stale prowadzą działania ukierunkowane na wyeliminowanie narkotyków z naszego miasta. W tym celu nie tylko zatrzymują dilerów, którzy handlują niebezpiecznymi i nielegalnymi substancjami, ale też zajmują się profilaktyką uzależnień. Do działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów zaliczają się między innymi spotkania z uczniami wrocławskich szkół, ale również z nauczycielami, którzy edukują i wychowują młodych mieszkańców dolnośląskiej stolicy.
Kilka dni temu profilaktyk z komendy miejskiej, sierż. Jakub Bereza, uczestniczył w radzie pedagogicznej organizowanej w szkole podstawowej przy ulicy Górnickiego. Podczas spotkania z nauczycielami omówił aspekty prawne przestępstw narkotykowych oraz jaką odpowiedzialność prawną ponoszą osoby nieletnie.
Funkcjonariusz omówił działania profilaktyczne, które mogą być realizowane przez pedagogów podczas ich codziennych spotkań z młodzieżą. Aby jeszcze bardziej uświadomić nauczycieli, jak wyglądają niebezpieczne substancje, policjant skorzystał z tzw. teczki narkotykowej.
W przyniesionej przez mundurowego walizce znajdowały się substancje imitujące narkotyki. Każdy z nauczycieli mógł zobaczyć, jak wyglądają środki, z którymi na co dzień nie mają do czynienia. Dzięki temu, kiedy zobaczą coś podejrzanego, będą mieli świadomość, że może to być narkotyk, lub przedmiot służący do jego zażywania.
Kolejne tego typu spotkania już są zaplanowane i odbędą się w kilkunastu szkołach na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego.
st. sierż. Krzysztof Marcjan