Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Funkcjonariusze z Rakowca zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany w całym kraju. 34-latek miał aż 19 aktywnych podstaw poszukiwawczych. Mężczyzna poszukiwany był przez jednostki w Warszawie, Poznaniu, Elblągu, Oławie, Nowej Soli, Trzebini, Bochni i w innych miastach. Prowadził sklep internetowy ze sprzętem RTV AGD, ale oferowany przez niego towar nie zawsze trafiał do klientów. Właśnie usłyszał pierwsze zarzuty oszustwa.

Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec realizowali czynności dochodzeniowo-śledcze z  mężczyzną do jednej z prowadzonych spraw. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 34-latek jest poszukiwany przez jednostki niemal w całym kraju. Nikt nie mógł ustalić miejsca jego pobytu, udało się to dopiero mundurowym z wrocławskiego Rakowca.

Mężczyzna miał aktywnych łącznie 19 podstaw poszukiwawczych. Dotyczyły one prowadzonej przez niego działalności – za pośrednictwem portalu internetowego oferował do sprzedaży sprzęt RTV i AGD, w tym telewizory. Problem jednak w tym, że zakupiony sprzęt nie trafiał do klientów. Pokrzywdzeni z całej Polski zaczęli więc zgłaszać się na Policję. Mężczyzna był poszukiwany między innymi przez jednostki w Warszawie, Poznaniu, Elblągu, Oławie, Nowej Soli, Trzebini, Bochni i w innych miastach.

Policjanci z Rakowca niezwłocznie powiadomili zainteresowane miasta o fakcie, że zatrzymali poszukiwanego przez nich mężczyznę. Na Traugutta zaczęły spływać materiały w związku z popełnionymi przez mężczyznę przestępstwami, rozpoczęła się żmudna i skrupulatna praca dochodzeniowców z Rakowca – w jednym dniu przedstawili mężczyźnie kilkanaście zarzutów za oszustwa oraz przestępstwa przeciwko mieniu. Po wykonanych czynnościach zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Dziś 34-latek jest już w Poznaniu, gdzie rozmawia z tamtejszymi policjantami na temat popełnionych na ich terenie przestępstw.

st. sierż. Dariusz Rajski