Dziś z okazji „Mikołajek” przedstawiciele wrocławskiej komendy miejskiej, działając wspólnie z pracownikami MPK, zorganizowali wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta. Na Placu Teatralnym, czekał na dzieci specjalny tramwaj Gustaw, a w nim policjanci i pracownicy MPK z niespodziankami. Każdy uczestnik na dobry początek otrzymał trochę słodkości, by później mieć siłę na przejażdżkę ulicami miasta i wspólne rozmowy o bezpieczeństwie. Policyjni Mikołaje z Komisarzem Lwem byli też w okolicach Rynku Starego Miasta. Napotykane dzieci otrzymywały od funkcjonariuszy cukierki, elementy odblaskowe i dobre rady.

Mikołajkowy event rozpoczął się o godzinie 11:00 na placu Teatralnym, gdzie na dzieci czekał wyjątkowy tramwaj Gustaw, a w nim policjanci i pracownicy MPK oraz wiele ciekawych niespodzianek.

Najmłodsi, mogli pojechać nim w bajkową przejażdżkę po ulicach Wrocławia. W podróży towarzyszyli im policjanci z ich przyjacielem Komisarzem Lwem. Podczas wycieczki opowiadali o bezpieczeństwie w podróży, w domu, szkole i na drodze a także ciekawostki z policyjnej służby. Poprzez zabawę i śpiewanie piosenek, dzieci powtórzyły też ważne alarmowe numery telefonów.

Specjalną atrakcją było też spotkanie z ,,Iti’’ policyjnym czworonogiem oraz funkcjonariuszkami, które na co dzień pełnią służbę, jako przewodniczki psów służbowych.

Mundurowi nie zapomnieli również o słodyczach, które w tym szczególnym dniu są elementem obowiązkowym. Każdy uczestnik oprócz słodkości otrzymał też kamizelkę oraz opaskę odblaskową.

,,Policyjne Mikołaje’’ z Komisarzem Lwem można było spotkać również w okolicy Rynku  Starego Miasta. Wszystkie napotkane dzieci i Ci dorośli, którzy byli grzeczni, otrzymywali od funkcjonariuszy cukierki, elementy odblaskowe oraz dobre rady.

Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Wrocławiu

 

 

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości