Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu odbyło się przedświąteczne spotkanie opłatkowe. Funkcjonariusze i pracownicy Policji, a także zaproszeni goście - składali sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Wśród nich dominowały m.in. życzenia zdrowia i pomyślności, ale zdecydowanie najczęściej słychać było życzenia spokoju – tak potrzebnego i ważnego w aspekcie podejmowania stosownych decyzji zmierzających do zapewnienia codziennego bezpieczeństwa mieszkańcom Wrocławia i powiatu wrocławskiego. We wrocławskiej komendzie zapłonęło także Betlejemskie Światełko Pokoju, które insp. Maciej Januszkiewicz Komendant Miejski Policji we Wrocławiu otrzymał od harcmistrz Doroty Kołakowskiej Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.

17 grudnia 2019 roku, w związku ze zbliżającym się okresem świąt Bożego Narodzenia, w siedzibie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu odbyło się spotkanie wigilijne. Oprócz funkcjonariuszy i pracowników Policji, uczestniczyli w nim także zaproszeni goście m.in. przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury, straży pożarnej, wojska, harcerstwa, policyjnych związków zawodowych i instytucji wspierających działania Policji.

Gospodarz spotkania, Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Maciej Januszkiewicz, życzył wszystkim uczestnikom spędzenia czasu świąt w rodzinnej atmosferze i dziękował za pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. W spotkaniu uczestniczyli także Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński wraz z zastępcami. Komendant Wojewódzki przyłączając się do życzeń, zaznaczył, że powinny on trafić przede wszystkim do policjantek i policjantów, którzy w okresie świąt będą pełnić służbę, zapewniając bezpieczeństwo na ulicach Wrocławia i powiatu Wrocławskiego.

W miłej świątecznej atmosferze, przy akompaniamencie muzyków z orkiestry policyjnej, liczni zebrani wysłuchali przemówień pozostałych gości, a później podzielili się opłatkiem po wspólnej modlitwie. Wszyscy życzyli funkcjonariuszom i pracownikom wrocławskiej Policji, a także ich rodzinom oraz sobie wzajemnie, zdrowych, rodzinnych i spokojnych świąt. W nadchodzącym Nowym 2019 Roku natomiast realizacji zamierzeń oraz wyznaczonych celów.

Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Wrocławiu

 

 

Powiązane wiadomości