Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Aspirant Damian Tarnawski, dzielnicowy z Posterunku Policji w Kamieńcu Wrocławskim, kilka dni temu spotkał się z młodzieżą uczęszczającą do pobliskiej szkoły podstawowej. Funkcjonariusz poruszył wiele tematów dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa, ale omówił również charakterystykę pracy policjanta. W spotkaniu wzięło udział ponad 70 uczestników, w tym uczniowie oraz nauczyciele.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Siechnicach, do którego należy kamieniecki posterunek, nie ustają w działaniach, ukierunkowanych na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców podwrocławskich miejscowości. Nie tylko zatrzymują przestępców, czy wystawiają mandaty za popełnione wykroczenia, ale stale prowadzą działania profilaktyczne. W okresie letnim kilkukrotnie pisaliśmy o tym, że siechnickich funkcjonariuszy można było spotkać na festynach, podczas których znakowali rowery i mówili, jak nie paść ofiarą przestępstwa.

Mimo, że lato jest już za nami, a za kilka dni rozpoczyna się kalendarzowa zima, to policjanci cały czas kontynuują swoje działania. Asp. Damian Tarnawski, przed kilkoma dniami przeprowadził prelekcje, skierowane do uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim.

Siechnicki funkcjonariusz prowadzi swego rodzaju cykl spotkań z uczniami szkół. Podczas nich przestrzega o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą zażywanie substancji odurzających. Opowiada, jak szkodzi sobie i swojemu otoczeniu osoba uzależniona od narkotyków, czy alkoholu. Tak też było podczas wizyty w kamienieckiej placówce. Policjant przybliżył uczniom również temat internetowego hejtu. Podpowiadał, co trzeba zrobić, aby nie stać się zarówno ofiarą, jak i sprawcą.

Dzielnicowy przybliżył też uczniom jak wygląda codzienna praca policjanta i co trzeba zrobić, aby nim zostać. Odpowiadał na wiele pytań zadanych przez zaciekawionych uczniów, ale sam również kilka zadał, aby sprawdzić poziom wiedzy wychowanków kamienieckiej podstawówki.

Całe spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze i ponad 70 uczniów i nauczycieli opuściło je ze znacznie zwiększonym zasobem wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

st. sierż. Krzysztof Marcjan
źródło: KP Siechnice

 

 

Powiązane wiadomości