Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Zawiniątka z suszem roślinnym posiadał przy sobie 19-latek, który został zauważony przez policjantów z komisariatu z podwrocławskich Siechnic. Funkcjonariusze znali tego młodego mężczyznę z wcześniejszych interwencji i mieli podejrzenia, że tak jak już nie raz się zdarzyło, może on mieć przy sobie substancje zabronione. Nerwowe zachowanie mieszkańca powiatu wrocławskiego tylko potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna miał przy sobie kilkadziesiąt porcji marihuany.

Nie raz pisaliśmy, że w pracy funkcjonariusza Policji bardzo ważna jest nie tylko umiejętność szybkiego podejmowanie decyzji czy wysoka sprawność fizyczna, ale również, a może przede wszystkim dobra pamięć i jeszcze lepsza spostrzegawczość. Właśnie takimi przymiotami wykazali się mundurowi z Komisariatu Policji w Siechnicach, którzy zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Niestety, ale nadal młodzi ludzie uważają, że spożywanie „zioła” to coś nieszkodliwego, a polskie prawo jest w tej kwestii zbyt restrykcyjne. Jednak zażywanie jakichkolwiek substancji psychoaktywnych, ma negatywny wpływ na zdrowie, zwłaszcza młodych, dorastających osób. A posiadanie nielegalnych substancji, do których zalicza się m.in. marihuanę jest również niezgodne z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Przewiduje ona nawet kilkuletnie pozbawienie wolności, dla osób łamiących wspomniane przepisy.

I taką też karę może ponieść 19-letni mieszkaniec podwrocławskiej miejscowości, który zwrócił uwagę siechnickich mundurowych, patrolujących późnym wieczorem swój rejon odpowiedzialności. Funkcjonariusze postanowili porozmawiać z młodym mężczyzną, który zaczął zachowywać się bardzo nerwowo na widok mijającego go radiowozu. Policjanci mieli podejrzenia, że mężczyzna ponownie ma przy sobie substancje odurzające, ponieważ już wcześniej zatrzymywali 19-latka w związku z posiadaniem przez niego narkotyków.

Podejrzenia policjantów okazały się słuszne. W czasie legitymowania młody mieszkaniec powiatu wrocławskiego wyjął z zawieszonej przez ramię torebki kilka zawiniątek, w których znajdował się susz roślinny. Przyznał, że jest to nic innego jak marihuana, co potwierdziło późniejsze badanie policyjnym testerem. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa, mężczyzna został zatrzymany.

Na komisariacie zważono zabezpieczoną substancję, z której można by uzyskać kilkadziesiąt porcji handlowych narkotyków. 19-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc.

Teraz zajmie się nim sąd. Może wobec młodego mężczyzny orzec karę maksymalnie 3 lat pozbawienia wolności, bo właśnie tyle przewidują obowiązujące przepisy za przestępstwo, którego się dopuścił.

st. sierż. Krzysztof Marcjan

 

 

 

Powiązane wiadomości