Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Natychmiastowe zgłoszenie i błyskawiczna reakcja policjantów z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, doprowadziła do zatrzymania dwóch sprawców kradzieży z włamaniem. Wszystko zaczęło się od prawidłowej reakcji zaniepokojonej mieszkanki jednego z osiedli, która to była świadkiem tego przestępstwa. Chwilę po tym podejrzani byli już w rękach wywiadowców. Posiadali przy sobie m.in. „wybijak” do szyb z pręta zbrojeniowego, kombinerki, łamak, nóż oraz klucze samochodowe. Noc spędzili w policyjnym areszcie, a teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z wrocławskiej komendy, tuż po godzinie 2.00 w nocy, otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy włamywali się do jednego z zaparkowanych pojazdów.

Niezwłocznie pojechali na osiedle Szczepin i potwierdzili fakt, zaistnienia kradzieży z włamaniem do osobowego volkswagena. Mundurowi ujawnili w pojeździe wybitą tylną szybę oraz ślady przeszukiwania wnętrza auta. Niestety mężczyźni, chwilę przed przyjazdem policjantów, oddalili się z miejsca włamania. Mając to na uwadze, funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli działania poszukiwawcze, za osobami podejrzanymi o ten przestępczy czyn. Już po kilku chwilach, zostali zatrzymani przez policjantów.

Przy jednym z mężczyzn znaleziono schowane pod odzieżą przedmioty, mogące posłużyć do dokonania włamania. Był to m.in. „wybijak” do szyb z pręta zbrojeniowego, kombinerki, łamak, nóż, dwa klucze samochodowe oraz latarkę. Przy drugim natomiast, ujawniono nóż z ostrzem długości blisko 30 centymetrów, kominiarkę oraz gaz pieprzowy.

Wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Sprawdzenia potwierdziły, że łupem złodziei padły elektronarzędzia, których wartość pokrzywdzony oszacował na ponad 1500 złotych.

Mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie usłyszeli zarzuty w związku z popełnieniem przestępstwa kradzieży z włamaniem. Grozić im może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości