Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Ogromne zagrożenie stwarzają dla siebie oraz dla innych uczestników ruchu drogowego, kierowcy wsiadający za tzw. ,,kółko’’ po alkoholu bądź pod wpływem środków odurzających. Podobnym nierozsądnym zachowaniem wykazał się mężczyzna kierujący osobowym volkswagenem, zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Przyznał się do zażywania amfetaminy kilka godzin wcześniej, a dodatkowo mundurowi ujawnili przy nim jeszcze kilkanaście porcji handlowych tego narkotyku.

Mundurowi z drogówki patrolując teren wrocławskiego Ołbina, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena. Zachowanie kierującego wzbudziło w policjantach pewne podejrzenia, mężczyzna był niespokojny, roztrzęsiony i pobudzony. Tłumaczył, że jego reakcja podyktowana jest stresem związanym z kontrolą drogową. Po dłuższej rozmowie, przyznał się do zażywania narkotyków, w postaci amfetaminy kilka godzin wcześniej. W związku z tym, funkcjonariusze wykonali test, by potwierdzić czy kierujący może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Dał on wynik pozytywny, wskazując obecność substancji psychoaktywnej w postaci amfetaminy.

Następnie policjanci przeszukali pojazd i ujawnili w bagażniku, torbę sportową, a w jej wnętrzu, woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Mężczyzna przyznał się, że jest właścicielem woreczka, oświadczył, iż najprawdopodobniej jest w nim amfetamina. Dodał, że nie pamięta jak wszedł w jej posiadanie. Chwilę później policyjni specjaliści potwierdzili ten fakt, zabezpieczając kilkanaście porcji handlowych tego narkotyku.

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy z uwagi na kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu środka działającego podobnie do alkoholu, a jego samego doprowadzono do najbliższego komisariatu Policji. Mężczyznę czeka teraz sprawa w sądzie, który zadecyduje, jakie poniesie konsekwencje. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

 

Powiązane wiadomości