Dzięki czujności jednego z pracowników banku, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę usiłującego oszukać seniorkę, podając się za policjanta. Kobieta przyszła do placówki bankowej wypłacić pieniądze, które następnie miała przekazać rzekomemu policjantowi CBŚP. Na szczęście czujność pracownika banku i szybkie przekazanie informacji mundurowym z komisariatu na Starym Miesicie, doprowadziły do zatrzymania sprawcy na gorącym uczynku. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Do jednej z placówek bankowych we Wrocławiu przyszła starsza kobieta i chciała wypłacić swoje oszczędności życia w kwocie 14 tys. złotych. Pracownik banku, który z nią rozmawiał, zorientował się, że seniorka jest w stałym kontakcie telefonicznym z jakąś obcą osobą, która mówi jej co ma robić. Zauważył, że kobieta najprawdopodobniej padła ofiara przestępstwa i powiadomił policję.

Sprawca wpadł w momencie, kiedy miały zostać przekazane mu pieniądze przez pokrzywdzoną. Wcześniej podawał się, że jest funkcjonariuszem CBŚP i chce pomóc ocalić oszczędności życia starszej pani. W tym celu kazał jej iść do banku, wypłacić gotówkę i przekazać rzekomemu policjantowi.  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław -Stare Miasto, podjęli natychmiastowe działania i zatrzymali oszusta.

Decyzja sądu został on aresztowany na 3 miesiące. Może mu teraz grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Równolegle prowadzone są czynności, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej sprawy.

Policjanci wciąż ostrzegają przed oszustami. Bądźmy bardziej czujni, weryfikujmy informacje, które ktoś chce nam wmówić przez telefon. Rozmawiajmy z najbliższymi, sąsiadami, pójdźmy poradzić się do banku, czy na komisariat policji. Lepiej dwa razy sprawdzić rozmówcę, niż stracić często całe oszczędności życia. Opisana wyżej sytuacja ma swój szczęśliwy finał, ale nie zawsze tak jest. Nie bądźmy naiwni i pamiętajmy, że Policja nigdy nie prosi nas o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KWP Wrocław/KP St. Miasto