Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Policjanci „drogówki” pojechali na jedną z ulic wrocławskiego Ołbina, gdzie miało dojść do kolizji drogowej. Na miejscu mundurowi ustalili, że ob. Ukrainy kierujący osobowym Volkswagenem, włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierowcy. Jednak nie był to koniec jego problemów, bo prawo jazdy którym się wylegitymował, było podrobione. Grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w godzinach wieczornych podjęli interwencję na jednej z ulic dzielnicy Ołbin, bo doszło tam do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci szybko ustalili, że kierujący osobowym Volkswagenem, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu subaru. 

Chwilę później okazało się też, że sprawca kolizji wylegitymował się podrobionym prawem jazdy. Dokument ten nie miał wymaganych zabezpieczeń. Policjanci potwierdzili również fakt, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Zrezygnowany kierowca przyznał, że dokument zakupił podczas ostatniego pobytu w swojej ojczyźnie, bez egzaminu. Policjanci zatrzymali fałszywe prawo jazdy i teraz mężczyzna odpowie przed sądem nie tylko za spowodowanie kolizji drogowej, ale także za posługiwanie się podrobionym dokumentem.

Grozić mu może teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

st. sierż. Paweł Noga