Kilkadziesiąt porcji różnego rodzaju narkotyków ujawnili wrocławscy policjanci, podczas wieczornej interwencji na terenie Krzyków. Funkcjonariusze zareagowali, widząc młodego mężczyznę, który spożywał alkohol w miejscu objętym zakazem. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 22-latek wydał opakowanie z tabletkami, przyznając się, że są to narkotyki. W mieszkaniu wrocławianina policjanci zabezpieczyli dalsze worki z substancjami odurzającymi, a także precyzyjne wagi do odmierzania porcji handlowych. Mężczyzna spędził noc w policyjnej izbie zatrzymań.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego 24 godziny na dobę patrolują Wrocław, a także przyległe do niego gminy tworzące powiat wrocławski. W czasie służby zwracają uwagę na to, czy mieszkańcy miast i wsi przestrzegają obowiązujących przepisów. Kilka dni temu kontrolując rejon osiedla Borek patrol wywiadowców zwrócił uwagę na młodego mężczyznę, który w miejscu do tego nieprzeznaczonym spożywał alkohol. Z racji tego, że jest to wykroczenie, funkcjonariusze postanowili porozmawiać z nim, aby zwrócił uwagę, że tego typu zachowanie może skutkować mandatem karnym w wysokości  100 złotych.

W czasie interwencji funkcjonariusze spytali, jak się okazało 22-letniego mieszkańca Wrocławia, czy przypadkiem alkohol to nie jedyny środek odurzający, który posiada przy sobie. Wtedy młody mężczyzna wydał policjantom foliowe zawiniątko z zawartością kilku kolorowych tabletek. Poinformował wywiadowców, że jest to ecstasy. Wrocławianin został więc zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jednak to nie jedyne substancje odurzające, które tego dnia zabezpieczyli policjanci z komendy miejskiej. W czasie przeszukania mieszkania 22-latka funkcjonariusze ujawnili dalsze opakowania z tabletkami, a także worek wypełniony suszem roślinnym, który jak się później okazało, również nie był legalny.

W lokalu młodego wrocławianina znajdowały się także precyzyjne wagi, najczęściej służące do odmierzania porcji handlowych narkotyków.

Zarówno ujawnione substancje jak i akcesoria zostały zabezpieczone przez policjantów i przewiezione do pobliskiego komisariatu. Tam też zważono dokładnie susz oraz tabletki. 22-latek trzymał w mieszkaniu ponad 100 porcji handlowych marihuany oraz ecstasy, które trafiły do policyjnego depozytu, a ich właściciel znalazł się w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Młodemu wrocławianinowi grożą teraz nawet 3 lata pozbawienia wolności. O tym, jaką karę otrzyma 22-latek zadecyduje sąd, do którego trafią zebrane przez policjantów z Wrocławia materiały, dotyczące tej sprawy. Za popełnione wykroczenie, czyli spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym mężczyzna został pouczony.

st. sierż. Krzysztof Marcjan

 

 

Powiązane wiadomości