Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Policjanci z wrocławskiej drogówki wchodzący w skład grupy SPEED, pełniąc służbę na terenie miasta, dokonali pomiaru prędkości kierującego osobowym Seatem, który na ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał 135 km/h. Mężczyzna tłumaczył, że nie miał świadomości, z jaką prędkością jedzie, a dodatkowo wyznał, że nie zna przepisów obowiązujących na terenie Polski. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zauważyli kierującego osobowym Seatem, poruszającego się z prędkością znacznie przewyższającą tę dopuszczalną na tym odcinku.

Policjanci, mając do dyspozycji wyposażony w wideorejestrator nieoznakowany radiowóz, dokonali pomiaru prędkości dynamicznie poruszającego się kierującego. Urządzenie wskazało 135 km/h na ograniczeniu do 50 km/h co oznaczało, że mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 85 km/h.

Mundurowi postanowili porozmawiać z mężczyzną i przypomnieć mu, z jakimi prędkościami można poruszać się po tej drodze.

26-latek wyznał, że nie był świadomy, z jaką prędkością jedzie, a dodatkowo oznajmił, że nie zna przepisów obowiązujących w Polsce.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci na mężczyznę nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującym przepisami prawo jazdy 26-latka zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy.

st. sierż. Paweł Noga

 

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości