Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Mężczyzna odpowiedzialny za co najmniej kilkanaście kradzieży rowerów na terenie miasta, wpadł bo zauważył go funkcjonariusz pionu kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Ołbinie, który w czasie wolnym szedł jedną z ulic. 27-latek jechał skradzionym rowerem prosto do miejscowego lombardu. Policjant podjął interwencję i szybko okazało się, że jednoślad pochodzi z kradzieży, a w punkcie udzielającym pożyczek pod zastaw, mundurowi zabezpieczyli kolejny rower - również skradziony. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło na jednej z ulic wrocławskiego Ołbina. Idący tamtędy policjant pionu kryminalnego, w czasie wolnym od służby, zauważył jadącego rowerem mężczyznę. Wyraźnie kierował się on do pobliskiego lombardu. Ponieważ funkcjonariusz podejrzewał, że jednoślad może pochodzić z kradzieży, nie czekał i od razu podjął interwencję. Chwilę później okazało się, że jego przypuszczenia były słuszne, bo rower został skradziony.

27-latek trafił prosto do policyjnego aresztu, a jednoślad zabezpieczono i ujawniono w lombardzie kolejny skradziony rower, który zastawił mężczyzna.

Dalsze czynności w tej sprawie, realizowane wspólnie przez policjantów komisariatu na Ołbinie i Fabrycznej, pozwoliły na udowodnienie podejrzanemu kilkunastu kradzieży rowerów na terenie miasta.

Sprawca kradł głównie jednoślady pozostawiane w miejscach odosobnionych i nieoświetlonych w porze wieczorowo-nocnej, a także te parkowane na chwilę przez właścicieli pod sklepami - niestety bez zapięcia.

Mając to na uwadze, wrocławscy policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie posiadanego mienia. Stosowanie kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa i markowych zabezpieczeń antykradzieżowych, pozowali uniknąć sytuacji stresowych np. w postaci niespodziewanej utraty roweru.

Mundurowi zachęcają też do znakowania rowerów i przystąpienia tym samym do programu prewencyjnego ,,Twój Rower, Twoja Własność’’ prowadzonego przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Więcej informacji uzyskasz klikając w poniższy link

http://www.wroclaw.policja.gov.pl/pl/porady/zyj_bezpiecznie/znakowanie_rowerow/

Doświadczenia pokazują, że oznakowane jednoślady ze względu na posiadaną w widocznym miejscu naklejkę, wyraźnie są omijane przez przestępców.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem, a zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości