Ze smartfonem na rowerze, czyli jak wybrać rowerowy uchwyt na telefon?

3 min czytania
Ze smartfonem na rowerze, czyli jak wybrać rowerowy uchwyt na telefon?

Jazda na rowerze to jedna z najbardziej ulubionych form aktywności milionów Polaków, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Większość rowerzystów w czasie wycieczek pragnie pozostać w kontakcie ze światem zewnętrznym, jednak kwestia umocowania smartfona do roweru jeszcze do niedawna była dość problematyczna. Na przeciw oczekiwaniom miłośników kolarstwa coraz częściej wychodzą producenci akcesoriów rowerowych, oferując kilka rodzajów uchwytów na telefon. Jaki wybrać i dlaczego warto się w go zaopatrzyć?

Uchwyt rowerowy na telefon: gwarancja bezpieczeństwa

Na samym początku warto zaznaczyć, dlaczego uchwyt na telefon staje się nieodłącznym elementem wyposażenia rowerzystów. Otóż jest to gadżet, który nie tylko zwiększa komfort użytkowania smartfona w czasie jazdy, ale przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wystarczy chwila nieuwagi podczas wyciągania telefonu z kieszeni czy plecaka, aby stracić kontrolę nad pojazdem i spowodować wypadek. Uchwyt rowerowy zapobiega podobnym zdarzeniom, dlatego warto w niego zainwestować, zwłaszcza, że ceny nie powinny przekraczać możliwości finansowych większości z nas.

Silikonowy uchwyt rowerowy na telefon

Jednym z największych hitów ostatnich sezonów jest silikonowy uchwyt na rower, który śmiało można nazwać rozwiązaniem minimalistycznym. Ten rodzaj uchwytu mocuje się bezpośrednio do kierownicy roweru, a cała czynność nie zajmuje więcej niż kilka minut, co z pewnością działa na ich korzyść. Smartfona najczęściej umieszcza się w ruchomej, plastikowej ramce lub owija elastycznymi gumkami, co pozwala swobodnie dopasować rozmiar do każdego modelu telefonu. Sporym mankamentem jest jednak widoczny brak zabezpieczenia smartfona przed uszkodzeniami, co jednak podczas jazdy po mieście nie powinno być uciążliwe.

Saszetka montowana do ramy roweru do dobre rozwiązanie dla osób, które na wycieczki rowerowe zabierają nieco więcej drobiazgów niż sam smartfon. Pojemność sakwy można dostosować do własnych potrzeb, a co najważniejsze, posiada ona specjalną kieszeń na telefon zabezpieczoną transparentnym tworzywem umożliwiającym korzystanie z ekranu dotykowego bez konieczności każdorazowego wyjmowania urządzenia. Sakwa na rower to uniwersalne rozwiązanie znajdujące swoje zastosowanie podczas krótkich przejażdżek rowerowych, jak i nieco dłuższych wypraw w teren.

Brak ochrony telefonu podczas jazdy

Korzystanie ze smartfona podczas jazdy na rowerze bez odpowiedniego zabezpieczenia to nie tylko ryzyko niebezpiecznych zdarzeń na drodze, ale również jego uszkodzenia mechanicznego. Najczęściej dochodzi do upadku telefonu z dość sporej wysokości, co może mieć przykre konsekwencje w postaci pękniętego ekranu. Im droższy telefon, tym lepsza powinna być jego ochrona. Jednak wymiana szybki iPhone to nie problem dla sprawdzonych serwisów Apple. Warto zaznaczyć, że autoryzowane serwisy producenta, niezależnie czy jest to Apple, Samsung czy Huawei, nie przewidują napraw usterek wynikających z winy użytkownika. Naprawa smartfona w pogwarancyjnym serwisie iPhone w Warszawie czy każdym innym mieście nie musi jednak być obarczona ryzykiem pogorszenia stanu technicznego telefonu, o ile posiada on wszystkie atuty czyniące go wiarygodnym usługodawcą.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

faktywroclaw_kf