Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z komendy miejskiej, chwilę po zgłoszeniu zatrzymali 24 i 27-latka podejrzewanych o dokonanie rozboju. Mężczyźni Ci używając przemocy wobec pary, skradli portfel z dokumentami i pieniędzmi, czapkę, a także dokonali zniszczenia okularów należących do zgłaszającego. Dzięki szybkiej reakcji policjantów sprawcy tego przestępstwa już po chwili trafili za kratki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za popełnione przestępstwo grozić im może kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy wywiadowcy około godziny 3.00 w nocy zostali skierowani przez dyżurnego na jedną z ulic w centrum miasta, gdzie miało dojść do rozboju na kobiecie i mężczyźnie. Funkcjonariusze już po chwili dotarli na miejsce i rozmawiali z osobami zgłaszającymi.

Według ich relacji w momencie, gdy stali pod sklepem, podszedł do nich nieznany mężczyzna z żądaniem wydania pieniędzy. Para zignorowała jego „prośbę” i próbowała odejść, a wtedy została przez niego zaatakowana. 24-latek używając przemocy, wyrwał zgłaszającemu portfel, w którym była gotówka i karty bankomatowe. Do agresywnego mężczyzny dołączył jego 27-letni kolega, który także, używając przemocy, zabrał czapkę 24-letniej zgłaszającej. Uszkodzeniu uległy również okulary, wycenione przez pokrzywdzonego na 1000 złotych. Napadnięte osoby na szczęście nie wymagały przewiezienia do szpitala, ale doznały licznych zasinień i otarć naskórka.

Policjanci błyskawicznie podjęli działania i wraz z pokrzywdzonymi ruszyli sprawdzić najbliższą okolicę w poszukiwaniu sprawców tego czynu. Już po chwili ich namierzyli i zatrzymali. Przy mężczyznach funkcjonariusze ujawnili wszystkie przedmioty, które chwilę wcześniej zostały skradzione. Zatrzymani przy pomocy zabranej karty bankomatowej, zdążyli już dokonać transakcji, które nie wymagały autoryzacji pinem, czym spowodowali straty w wysokości kilkuset złotych. Mężczyźni byli nietrzeźwi, młodszy wydmuchał w alkomat blisko 1.2 promila, a jego starszy kompan blisko 1.3.

Przestępczy duet został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyznom może grozić kara pozbawienia wolności wynosząca nawet 12 lat. Odpowiedzą za dokonanie rozboju, a także kradzież z włamaniem.

Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

st. sierż. Paweł Noga