UM Wrocław: Serca dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci
Wrocław na wiele sposobów wspiera osoby potrzebujące: seniorów, osoby z niepełnosprawnościami, dzieci powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
Te pojemniki w kształcie serca są symboliczne. Przypominają o sercu, które mamy i powinniśmy mieć dla najbardziej potrzebujących. Niewiele jest trudniejszych w życiu rzeczy, niż nieuleczalna choroba dziecka, dlatego pomagamy i zachęcamy wrocławianki oraz wrocławian do pomagania także w taki sposób. Zbieranie nakrętek łączy ze sobą pomaganie z dbaniem o środowisko i recyklingiem, a jednocześnie jest łatwym i prostym sposobem na pomaganie dodał Jacek Sutryk.
Pojemniki w kształcie serc
10 serc stanęło w różnych częściach miasta. Pojemniki wykonane są ze stali, mają wysokość 155 cm, szerokość 150 cm, głębokość 40 cm. W takim pojemniku zmieści się ponad 700 litrów plastikowych nakrętek. Nakrętki te będą przekazywane przez organizację do recyklingu, a środki finansowe uzyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji.
Dziękuję i cieszę się, że Miasto Wrocław nas wsparło. To piękny świąteczny prezent nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla dzieci dziękowała Katarzyna Lubiszewska, koordynatorka wolontariatu Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla dzieci.
Jedna nakrętka, to nie jest dużo, ale dorzucając nakrętkę do nakrętki możemy zebrać ich wiele i zyskać w ten sposób fundusze na pomoc dzieciom. Nie ma chyba prostszego sposobu na pomaganie. Większa dostępność pojemników niesie korzyści dla wszystkich: dla tych, którzy pomagają, którzy pomoc otrzymują, a także dla środowiska tłumaczyła Lubiszewska.
Gdzie można wrzucić nakrętki
Nowe pojemniki będzie można znaleźć w 10 różnych punktach Wrocławia. Wiele z nich to placówki oświatowe, w których bardzo popularna formą wolontariatu jest właśnie zbieranie nakrętek.
- Przedszkole nr 56 Niezapominajka ul. Dożynkowa 6a,
- Przedszkole nr 77 Tęczowe Siódemki ul. Niemcewicza 4,
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 ul. Sołtysowicka 34,
- Szkoła Podstawowa nr 83 ul. Boya Żeleńskiego 32,
- Szkoła Podstawowa nr 84 ul. Łukasza Górnickiego 20,
- LO nr XI ul. Spółdzielcza 2a,
- LO nr XIV al. Brucknera 10,
- Centrum Kultury Zamek Plac Świętojański 9,
- Wrocławski Park wodny S.A. ul. Borowska 99,
- Teren miejski przy Barze Barbara ul. Świdnicka
Koszt wykonania i montażu 10 pojemników to niemal 20 tysięcy złotych. Fundacja będzie nadzorowała regularny odbiór nakrętek, a także przekazywanie ich do recyklingu, zobowiązana jest także do dbania i naprawiania pojemników. Są to kolejne pojemniki w kształcie serca stojące na terenie Wrocławia.
-1.jpg)
Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci została powołana w 2007 roku, by pozyskiwać środki na prowadzenie domowego hospicjum dla dzieci. Jej siedzibą jest Wrocław.
Fundacja to hospicjum domowe, co oznacza, że chore dzieci mają jej opiekę w swoich własnych domach. Tam dociera potrzebna pomoc - lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, rehabilitanci, pracownicy socjalni. Podopieczni domowego hospicjum to dzieci (do 26. roku życia) nieuleczalnie i przewlekle chore. Są pod opieką specjalistów od kilku dni do kilkunastu lat. Pracownicy hospicjum dbają o komfort dzieci i rodzin każdego dnia. Podają leki zmniejszające ból, rehabilitują, zapewniają sprzęt medyczny. A ponieważ tam, gdzie choruje dziecko pomocy potrzebuje cała rodzina, opieka hospicjum jest całościowa.
Samo hospicjum rozpoczęło swoją działalność w roku 2002 jako część Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. 1 września 2009 roku przekształciło się w nową, samodzielną jednostkę - Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
10 pojemników na nakrętki
Urząd Miasta Wrocław, wroclaw.pl/serca-dla-wroclawskiego-hospicjum-dla-dzieci-2020
Autor: krystian