Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

– Wymienimy rozjazd dwutorowy pojedynczy na placu od ul. Piotra Skargi. Nowy rozjazd będzie odwodniony, a zwrotnice ogrzewane. Zmniejszamy więc ryzyko zablokowania się tych urządzeń w razie opadów śniegu – wyjaśnia Bartosz Naskręski z wrocławskiego MPK.

  • Na czas remontu zostaną wprowadzone objazdy tramwajów /zdj.ilustracyjne

    Na czas remontu zostaną wprowadzone objazdy tramwajów /zdj.ilustracyjne


Prace mają się zacząć na początku maja i potrwają ok. miesiąca. Koszt inwestycji to 1,4 mln zł.

To kolejny remont na pl. Dominikańskim. Latem ubiegłego roku Zakład Sieci i Zasilania wymienił rozjazd na torowisku od strony ulicy bł. Czesława. Dlaczego torowcy znów będą pracować przy Galerii Dominikańskiej?

– Plac Dominikański jest niezwykle ważnym węzłem komunikacyjnym i nie możemy sobie pozwolić na jego całkowite zamknięcie, żeby wyremontować wszystkie tory jednocześnie. Aby nie doprowadzić w tym miejscu do paraliżu komunikacyjnego, postanowiliśmy w różnym czasie planować prace na różnych rozjazdach – wyjaśnia Naskręski. – Dzięki temu, osiągamy kompromis: wymieniamy tory, będące w najgorszym stanie, jednocześnie minimalizując utrudnienia w ruchu do niezbędnego minimum.

Warto przypomnieć, że w tym roku planujemy również duży remont placu Jana Pawła II. Dzielenie remontów na mniejsze etapy pozwala nam na unikanie piętrzenia się utrudnień w komunikacji, mimo dużego zakresu prac.

W przetargu na wykonanie prac torowych wzięły udział cztery firmy. Najniższą ofertę złożył Zakład Sieci i Zasilania (1,428 mln zł).

Zmiany w komunikacji miejskiej zostaną podane w najbliższym czasie.