Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Powstaje brakujący fragment drogi rowerowej wzdłuż ulicy Rychtalskiej, na północ od ulicy Browarnej. Do tej pory trasa kończyła się na trawniku, ucinając istniejącą ścieżkę rowerową, przez co rowerzyści mieli kłopot z poruszaniem się na tym odcinku.

  • Rychtalska/Browarna droga rowerowa fot. J.Leja

    Rychtalska/Browarna droga rowerowa fot. J.Leja


W ostatnim czasie w okolicach Promenad Wrocławskich powstała droga dla rowerów na ul. Jedności Narodowej i Rychtalskiej. Jednak pomiędzy ulicą Browarną a Rychtalską można było korzystać tylko z nowego chodnika, wzdłuż którego zabrakło drogi rowerowej. Dobra informacja jest taka, że deweloper rozpoczął budowę brakującego odcinka. Prace mają zakończyć się do końca tego roku.

Na ul. Rychtalskiej powstaje brakujący odcinek drogi dla rowerów

Na ul. Rychtalskiej powstaje brakujący odcinek drogi dla rowerów/ fot. J. Leja

– Uzupełniany jest 70-metrowy odcinek drogi dla rowerów na ul. Rychtalskiej od ul. Browarnej. Deweloper DM Mieszkania, który realizuje zadanie, nawiąże do istniejącej drogi dla rowerów, oddanej do użytku latem tego roku. Fragment jest krótki, ale bardzo istotny z punktu widzenia rowerzystów. Jego wykonanie zapewni wygodne połączenie dwóch głównych tras wzdłuż ul. Trzebnickiej oraz Jedności Narodowej. Brakujący element połączy więc różne inwestycje powstałe w różnym czasie – mówi Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Droga rowerowa na Jedności Narodowej

Na Jedności Narodowej powstało 700 metrów drogi dla rowerów. Pojawiły się także inne udogodnienia dla rowerzystów i pieszych. Ta trasa rowerowa prowadzi od ul. Rychtalskiej do mostów Warszawskich oraz w kierunku centrum.

Na odcinku od ul. Rychtalskiej do ul. Oleśnickiej powstała dwukierunkowa droga dla rowerów po stronie zachodniej. Pojawiły się pasy rowerowe na ulicach Poniatowskiego, Jedności Narodowej od Oleśnickiej do Kluczborskiej.

Na ul. Rychtalskiej powstaje brakujący odcinek drogi dla rowerów

Jedności Narodowej/Rychtalska droga rowerowa/ fot. J. Leja

W ramach tej inwestycji przy ul. Rychtalskiej powstały dwa przystanki autobusowe, na których zatrzymuje się autobus linii 111 kursujący w stronę Promenad Wrocławskich i Lipy Piotrowskiej. Wnioskowała o to rada osiedla.

Na ul. Rychtalskiej powstaje brakujący odcinek drogi dla rowerów