Mieszkańcy Nowych Żernik w wygodny sposób mogą dostać się do przystanków tramwajowych przy ul. Kosmonautów. Dojadą tam autobusem nr 722. Linia okólna prowadzi dookoła osiedla i dowiezie pasażerów do tramwajów linii 3, 10 i 20.

 • fot. Departament Infrastruktury i Transportu UM Wrocławia


Autobus linii 722 zatrzymuje się na pięciu przystankach, a jego trasa to łącznie 2,2 km. W 8 minut robi rundę dookoła Nowych Żernik i dowozi pasażerów do ul. Kosmonautów. Trasa poprowadzi przez ul. Kosmonautów, al. Architektów, a następnie ulicami Tadeusza Brzozy, Ernesta Maya, Konińską i Grabową do Kosmonautów.

Linia nr 722 została uruchomiona pod koniec czerwca 2021 r. na wniosek mieszkańców. 

Czytaj też: Okólna linia autobusowa 345 na Wielkiej Wyspie. Sprawdź trasę

– Połączenie to ma ułatwić, zwłaszcza starszym mieszkańcom osiedla, dotarcie do przystanków tramwajowych linii 3, 10 i 20, którymi można dotrzeć do centrum miasta lub do szpitala przy ul. Fieldorfa. Rozkład jazdy linii autobusowej nr 722 jest dostosowany do rozkładów jazdy tramwajów – mówi Adam Więcek z Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia. 

Przypominamy, że bezpłatnie z komunikacji mogą korzystać osoby powyżej 65 lat lub więcej czy uczniowie i młodzież ucząca się do 21. roku życia. Linia okólna nr 722 na Nowych Żenrikach

Pytania, sugestie lub wątpliwości można zgłaszać:

 • Wydział Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia
  tel. 71 777 88 80,
  adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Spółka z o.o.
  tel. 71 325 33 38/ 71 325 21 04/ 71 325 28 44,
  adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osiedle Nowe Żerniki we Wrocławiu

Nowa linia autobusowa powstała w ramach rozbudowy Nowych Żernik, które jest modelowym osiedlem, inspirowanym wrocławską WUWĄ. Jego zadaniem jest zapewnienie mieszkańcom bogatej infrastruktury potrzebnej do codziennego życia, m.in. sklepów, punktów usługowych, żłobków, przedszkoli, domu kultury, przychodni, osiedlowego bazarku, powierzchni biurowych, a nawet opieki dla osób starszych i niepełnosprawnych, do potrzeb których dostosowano część mieszkań. Obecnie mieszka tam już ponad 3 tys. mieszkańców.