Zatrzymany 27-latek podejrzewany o spowodowanie piątkowego zdarzenia drogowego na ul. Oławskiej

Powrót
Generuj PDF
Drukuj
Powiadom

Policjanci pionu kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec zatrzymali wczoraj przed godziną 10.00 mężczyznę podejrzewanego o kierowanie w dniu 10 czerwca br. osobowym fiatem i spowodowanie zdarzenia drogowego na ul. Oławskiej. Intensywne i skuteczne działania wrocławskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 27-letniego mężczyzny na terenie Wrocławia. Funkcjonariusze prowadzą w dalszym ciągu szeroko zakrojone czynności mające na celu ustalenie aktualnego miejsca pobytu pasażera, który również oddalił się z miejsca zdarzenia bezpośrednio po jego zaistnieniu.

Do zdarzenia, w którym udział brał osobowy fiat oraz autobus MPK, doszło w miniony piątek przed godziną 4.00 rano na skrzyżowaniu ul. Oławskiej z ul. Podwale.

Policjanci z wrocławskiej drogówki natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, pojechali na miejsce, gdzie ustalili dokładny przebieg zdarzenia oraz fakt, iż kierujący osobowym fiatem wspólnie pasażerem oddalili się z miejsca zdarzenia bezpośrednio po jego zaistnieniu.

Kierujący fiatem jechał ul. Oławską od strony ul. Traugutta. Na skrzyżowaniu z ul. Podwale, z pasa przeznaczonego do skręcania w lewo pojechał na wprost w kierunku Pl. Dominikańskiego, w wyniku czego zderzył się z autobusem MPK, którego kierujący wykonywał manewr skręcania w lewo.

W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierowca Solarisa. Decyzją obecnych na miejscu medyków, w stanie niezagrażającym życiu został przewieziony karetką pogotowia ratunkowego do jednego z wrocławskich szpitali. Po badaniach został jeszcze tego samego dnia zwolniony do domu.

Podjęte bezpośrednio po zdarzeniu intensywne i skuteczne działania wrocławskich policjantów doprowadziły do zatrzymania w dniu wczorajszym 27-letniego mieszkańca stolicy Dolnego Śląska. Mężczyzna jest podejrzewany o spowodowanie tego groźnego zdarzenia drogowego i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Funkcjonariusze prowadzą w dalszym ciągu szeroko zakrojone działania mające na celu ustalenie aktualnego miejsca pobytu i zatrzymanie pasażera, który również oddalił się z miejsca bezpośrednio po jego zaistnieniu.

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu