Niebezpieczne zdarzenie drogowe z powodu niewłaściwie zabezpieczonego ładunku

Data publikacji 25.07.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Z pozoru poważnie wyglądające zdarzenie, które miało miejsce dzisiaj na Moście Uniwersyteckim, mogło mieć tragiczny finał. Kierujący ciężarówką marki DAF przewoził stalowe pływaki barki rzecznej. Gdy skręcał w lewo z ulicy Grodzkiej na Most Uniwersytecki niewłaściwie zabezpieczony ładunek spadł na ścieżkę rowerową. Na szczęście w chwili zdarzenia w tym miejscu nie było żadnych pieszych, rowerzystów ani innych uczestników ruchu, a uszkodzeniu uległa jedynie nawierzchnia jezdni.

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki codziennie obsługują mniej lub bardziej poważne zdarzania drogowe. Interwencja, na którą skierował ich dyżurny, tylko z pozoru wyglądała na poważną. Na szczęście w całej tej sytuacji nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Policjanci natychmiast pojechali na Most Uniwersytecki, gdzie na skrzyżowaniu z ul. Grodzką doszło do zdarzenia drogowego, w którym na ścieżkę rowerową spadł przewożony przez kierującego ciężarówką ładunek.

Po przybyciu na miejsce i sprawdzeniu sposobu zabezpieczenia przewożonych elementów stalowych mundurowi wiedzieli już dokładnie, w jakich okolicznościach doszło do tego zdarzenia, które mogło mieć tragiczny finał.

39-letni kierujący ciężarowym dafem, jechał jezdnią ul. Grodzkiej i gdy skręcał w lewo na Most Uniwersytecki jeden ze stalowych pływaków zerwał się z liny zabezpieczającej i spadł na ścieżkę rowerową. Na szczęście całe zdarzenia skończyło się jedynie uszkodzeniem nawierzchni jezdni.

Kierujący w związku z popełnionym wykroczeniem, polegającym na niewłaściwym zabezpieczeniu ładunku umieszczonego na pojeździe przed zmianą położenia, został ukarany mandatem karnym w kwocie 3000 zł.

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Stojący na jezdni pojazd ciężarowy, na które załadowywany jest ładunek
  • Stojący przy elemencie stalowym mężczyźni
  • Uszkodzona nawierzchnia jezdni