Kolejne ofiary oszustw metodą na „blika”

Powrót
Generuj PDF
Drukuj
Powiadom

Wrocławscy funkcjonariusze wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej zatrzymali 39 letniego mężczyznę podejrzewanego o udział w przestępczym procederze oszustw metodą tzw. „na blika”. Historia zaczęła się w sposób podobny do wielu przypadków tego rodzaju przestępstw. Sprawcy dzwonią do nas podając się za pracowników banku, a następnie wzbudzają w nas lęk informując, że nasze rachunki bankowe i zgromadzone na nich środki są zagrożone.

Policjanci w wrocławskiego wydziału zwalczania przestępczości gospodarczej zatrzymali 39 - letniego mężczyznę, który działając wspólnie i w porozumienie z innymi przestępcami oszukiwał metodą na tzw. „blika”. W tym wypadku, jak i wielu innych, sprawcy podszywając się za pracowników banku informują swoją ofiarę, o tym, że zagrożony jest jej rachunek bankowy, a sprawcy zaciągnęli kredyt na jej konto w wysokości 20 tys. złotych. W dalszej kolejności poinstruowali ofiarę w taki sposób, że ta przy pomocy wygenerowanych kodów blik przelewała środki z zaciągniętej (trym razem naprawdę i przez nią samą) pożyczki na wskazane przez sprawców rachunek bankowy.

Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz z to, że podstępem doprowadził oszukaną kobietę do niekorzystnego rozporządzania jej mieniem. Przypomnijmy, że za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. W tym wypadku sąd zastosował wobec zatrzymanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru i zakazu opuszczania kraju.

asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu