Dzieci z wizytą w Komisariacie Policji Wrocław-Krzyki

Data publikacji 09.03.2023
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 99 we Wrocławiu odwiedzili komisariat na wrocławskich Krzykach. Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o tym, co zrobić, żeby unikać zagrożeń. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda służba funkcjonariuszy różnych pionów, a także miejsce, gdzie policjanci doskonalą umiejętności w posługiwaniu się bronią. Wszystko po to, aby skutecznie chronić obywateli nawet z narażeniem życia.

W ubiegłym miesiącu funkcjonariusze z wrocławskich Krzyków gościli u siebie w jednostce uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 99 we Wrocławiu. Dzieci wspólnie z opiekunami miały możliwość przyjrzenia się z bliska, jak pracują policjanci różnych pionów. Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Policjanci wskazywali sytuacje, których należy unikać w szkole i życiu codziennym. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych jak zachować się w kontakcie z osobą obcą.

Policjanci pokazali im miejsca, gdzie zatrzymywani są przestępcy oraz strzelnicę, w której doskonalą swoje umiejętności w posługiwaniu się bronią.

Wycieczka była dla dzieci ciekawym wydarzeniem o czym świadczyły ich spontaniczne i szczere reakcje. Uczniowie były wyraźnie zaciekawione pracą mundurowych. Na koniec wizyty wszyscy uczestnicy mogli wsiąść do policyjnego radiowozu i zobaczyć, jak on wygląda od środa oraz jak porozumiewają się funkcjonariusze na służbie.

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania podniosą świadomość najmłodszych mieszkańców Wrocławia na temat ewentualnych zagrożeń oraz sposobu ich unikania.

Dziękujemy za odwiedziny.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Sala, w której siedzą dzieci w rożnym wieku oraz kobieta prowadząca zajęcia
  • Wizyta dzieci na strzelnicy policyjnej
  • Policyjny radiowóz grupa dzieci oraz policjant w mundurze