Kolejny wrześniowy weekend podsumowany przez wrocławskich policjantów

Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Blisko 1100 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 69 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 22 osoby poszukiwane. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 31 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 1081 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 31 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jedna z kierujących jechała samochodem osobowym, gdy miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Została zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Sobótce. Nieodpowiedzialna 40-letnia kierująca jechała osobową toyotą, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadził do zdarzenia drogowego. W trakcie interwencji na jaw wyszło dodatkowo, że 40-latka ma aż trzy sądowe zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 22 poszukiwane osoby, a także 69 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu